FORMACJE TANECZNE

MP FTS Formacji Tancznych Radom 2018

MP FTS Formacji Tancznych Radom 2018

Dodano: 2018-09-12 | 06:29:57


W sobotę, 15 września, po raz pierwszy od 2013 roku rywalizacja o tytułu Mistrzów Polski Formacji Tanecznych FTS przeniesie się do Radomia. Gospodarze są jednymi z głównych kandydatów do upragnionego tytułu i zdobycia nominacji na Mistrzostwa Świata.


CMG Radom z pewnością liczy na kolejne zwycięstwo przed swoją publicznością. Wbrew ubiegłorocznym zapewnieniom, formacja podjęła współpracę z Alexeyem Litvinovem - trenerem Very Tyumen, od wielu lat zaliczanej do ścisłej światowej czołówki. Być może to właśnie wpływ zagranicznego trenera, bez którego CMG miało sobie doskonale radzić, jest przyczyną ich wysokiej dyspozycji. Prezentacja młodej radomskiej formacji stoi na wysokim poziomie, a jej progres widoczny jest z turnieju na turniej. Podczas czerwcowych Mistrzostw Europy formacja okazała się najwyżej uplasowanym polskim zespołem, zostawiając za swoimi plecami aktualnych Mistrzów Polski, formację EFEKT Oświęcim.

Największym zaskoczeniem ubiegłorocznych rozstrzygnięć był fakt, że dla Elity New Team zabrakło miejsca na podium Mistrzostw Polski. Jednak już podczas wiedeńskiego Dance Cup pokazali, co myślą o krajowych wynikach, pokonując zarówno Efekt, jak i CMG Radom. Gospodarze musieli uznać wyższość Elity także podczas Radom Open 2017. W tym roku Elita z pewnością będzie bardzo zdeterminowana, by sięgnąć po najcenniejsze krążki.

Do rywalizacji pod sztandarem FTS powraca Spin z Wodzisławia Śląskiego, który w tym roku świętuje 35-lecie istnienia. Być może jubileusz okaże się dla tancerzy dodatkowym impulsem do walki o medale. Nie będzie o nie jednak łatwo, ponieważ aspiracje do walki o najwyższe tytuły coraz głośniej wyraża Szkoła Tańca ASTRA z Oświęcimia. To kolejna polska formacja, która rad szuka u zagranicznych szkoleniowców - Isabella Purzner jest byłą Mistrzynią Świata z formacją Grun Gold Club Bremen, a aktualnie spełnia się w roli szkoleniowca HSV Zwolfaxing. Kolejny z trenerów Astry - Adrian Pędziwiatr - dołączył do zespołu wicemistrza Austrii i razem z nimi powalczy o Mistrzostwo Świata.

Formacja Ventus po raz pierwszy zaprezentuje się na Mistrzostwach Polski w kategorii powyżej 15-go roku życia, zastępując nieistniejący już zespół Flesz. Podczas ubiegłorocznego DANCE CUP pokonała wodzisławską formację w 2. Bundeslidze.

W kategorii powyżej lat 15. utrzymuje się status quo - kolejny raz cztery formacje rozstrzygną między sobą, które z nich staną na podium.

Wśród uczestników próżno doszukiwać się wicemistrza Polski - Duet Team Gdańsk, który wśród formacji brylował równie długo co Perseidy na sierpniowym niebie.

Jednak największym nieobecnym jest jeszcze aktualny Mistrz Polski Efekt Oświęcim. W przeciwieństwie do konkurencji, zamiast zdjęć ze zgrupowań i treningów, zespół zachęca do oglądania najnowszego show tanecznego Polsatu World of Dance, który już niebawem zadebiutuje na antenie, a wraz z nim - Efekt.

Ubiegłoroczny występ oświęcimskiej drużyny wywołał entuzjazm zgromadzonej w Krakowie publiczności, wprowadzając świeżość w nieco zesztywniałe standardy muzyczne i choreograficzne. Jednak kolejne występy w ich wykonaniu nie były już tak samo przekonywujące; Efekt dał się pokonać Elicie New Team jeszcze przed Mistrzostwami Świata, a następnie podczas Mistrzostw Europy przegrał z CMG Radom.

Efekt - życzymy radości z tańca i udanych występów, zapewnijcie trochę rozgłosu dla tańca formacyjnego! Do zobaczenia za rok!

W kategorii poniżej 12-tego roku życia Costa Latina Junior z Warszawy z pewnością będzie chciała powtórzyć sukces starszych kolegów sprzed roku, kiedy to zdobywali oni złote medale. Na drodze z pewnością będą chcieli im stanąć Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski w tej kategorii - Błysk Oświęcim oraz Aqua Dance z Żywca. Wiele radości publiczności przyniesie debiut najmłodszej formacji gospodarzy - CMG Kids Radom.

Pod nieobecność drużyny Costa Latina i po przejściu formacji Ventus do wyższej grupy wiekowej, w kategorii od 12 do 15 lat kwestia tytułu rozstrzygnie się między reprezentantem gospodarzy CMG Junior a Bingo Oświęcim. W ubiegłym roku formacje te zajęły miejsca III oraz IV.

W Radomiu zaprezentują się zaledwie trzy formacje standardowe. Drużyny z Kraśnika zdobędą medale zarówno w kategorii poniżej 15 roku życia, gdzie zaprezentuje się Fantan Junior Kraśnik, jak i powyżej 15 roku życia. Niewiadomą jest tylko barwa krążków, które wywalczy starszy zespół, Fantan Kraśnik. Przed nimi rywalizacja z formacją Kadryl Białystok, która coraz śmielej wchodzi w buty pozostawione po Jantarze Elbląg. Przed rokiem, reprezentując nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Brunszwiku, zajęli 9., półfinałowe, miejsce.


Formacje Mistrzostw Polski FTS Radom, 15.09.2018 r.

Tańce standardowe

Kategoria do 12 lat:
 1. Fantan Junior Kraśnik
Kategoria powyżej 15 lat:
 1. Fantan Kraśnik
 2. Kadryl Białystok

Tańce latynoamerykańskie

Kategoria do 12 lat:
 1. Aqua Dance Żywiec
 2. Błysk Oświęcim
 3. Costa Latina Junior Warszawa
 4. CMG Kids Radom
Kategoria 12-15 lat:
 1. Bingo Oświęcim
 2. CMG Junior Radom
Kategoria powyżej 15 lat:
 1. CMG Radom
 2. Elita Oświęcim
 3. Spin Wodzisław Śląski
 4. Ventus Oświęcim

O godzinie 16 odbędą się eliminacje. Gala finałowa rozpocznie się o godz. 19.

BILETY WSTĘPU:
 • trybuny: 30,- zł. (bilet ważny cały dzień);
 • stoliki: 100,- zł. – miejsce przy stoliku (bilet ważny cały dzień).

Informacja, rezerwacja i zakup biletów na trybuny i do stolików: cmg@poczta.onet.pl.

W dniu imprezy bilety będą dostępne w kasie Hali Sportowej UTH w Radomiu, ul.Chrobrego 29C.


Zespół TwistService.pl życzy dużo radości z tańca i jak najlepszej prezentacji podczas Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych FTS!


(-) Karolina Hojka