TANIEC TOWARZYSKI

Kajetan Tygielski i Julia Kruger

WDSF Mistrzostwa Europy w Gliwicach

Dodano: 2022-06-12 | 16:50:17


Kajetan Tygielski i Julia Kruger finalistami WDSF Mistrzostw Europy Młodzieży w 10 tańcach, które odbyły się w sobotę, 11 czerwca, w Gliwicach.


Kajetan Tygielski i Julia Kruger
foto: Adam Socik / TwistService.PL


WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży w 10 tańcach były częścią, trwającego jeszcze dziś, Międzynarodowego Turnieju Tańca Sportowego GLIWICE OPEN FESTIVAL w Gliwicach, a zorganizowanego przez katowicką Szkołę Tańca i-Dance. Turniej ten jest drugim, w bieżącym sezonie, międzynarodowym, wydarzeniem tanecznym, zorganizowanym przez tę Szkołę. W marcu Szkoła i-Dance zadebiutowała organizacją turnieju - Kraków Open Festival.

Wracając do Mistrzostw Europy, Polskę reprezentowali I WiceMistrzowie Polski w 10 tańcach, II WiceMistrzowie Polski w tańcach standardowych i Mistrzowie Polski Latin - Kajetan Tygielski i Julia Kruger, którzy awansowali do finału plasując się na finałowym - 5. miejscu.

Startowało 27. par, które oceniał 9-osobowy panel sędziowski, w składzie którego Polskę reprezentował Antoni Grycmacher.Na parkietach WDSF mistrzostwa gonią mistrzostwa, zatem odnotowujemy przeprowadzone tydzień temu WDSF Mistrzostwa Świata Juniorów II Latin, które odbyły się w Bremen (Niemcy), a w których - wśród 66. par z całego świata, reprezentanci Polski - Tymon Olejarz i Wiktoria Kurda (Mistrzowie Polski w tej kategorii), zajęli bardzo dobre 7. miejsce w półfinale.

Polskę, w także 9-osobowym panelu sędziowskim, reprezentowała Galina Smirnova.

Dziś jest
5 października 2022