TANIEC TOWARZYSKI

Pyramid Cup 2022 - WDF International Open Standard

Austrian Pyramid Cup 2022

Dodano: 2022-10-09 | 13:08:53

Austiran Pyramid Cup 2022, to kolejny międzynarodowy turniej, na którym polskie pary wytańczyły miejsca na podium.

WDSF International Open Standard

Austrian Pyramid Cup 2022 w Vosendorf - leżącym na obrzeżach Wiednia, to jeden z wrześniowych turniejów, z którego polskie pary wróciły z wytańczonymi miejscami na podium. Do międzynarodowej rywalizacji, w turniejach WDSF International Open, przystąpiły dwie pary reprezentujące Polskę: Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz oraz Armand Fazullin i Klaudia Iwańska.

Obie pary zajęły 2. miejsce - Piotr i Marta w stylu standardowym, Armand i Klaudia w stylu latin.

Armand Fazullin i Klaudia Iwańska byli jedyną polską parą, wśród 45. startujących w stylu latynoamerykańskim. Zatańczyli również w stylu standardowym, w którym zajęli 3. miejsce.

W stylu standardowym, w finale, za Piotrem i Martą oraz Armandem i Klaudią, na 4. miejscu zatańczyli również polscy tancerze reprezentujący Niemcy - Łukasz Świtalski i Natalia Mikołajczyk, których sylwetkę prezentowaliśmy niedawno na TwistService.PL (Natalia i Łukasz).

Turniej w stylu latynoamerykańskim w 11-osobowym panelu sędziowskim oceniał z Polski Robert Wota, zaś w stylu standardowym nie było polskiego sędziego.

Wyniki:

Austrian Piramid Cup 2022 - Rising Stars Standard

WDSF Rising Stars Standard

W konkurencji WDSF Rising Stars Standard zatańczyła nowo zawiązana para z Polski - Kamil Tarach i Nicole Billings, która w rywalizacji z 17. parami zajęła 2. miejsce, za reprezentantami Niemiec - Yevhenii Boichenko i Mariia Vlasenko.