KLUB KIBICA / 2009 / KWIECIEŃ

Tropicana Cup 2009 - Mikołajki

Dodano: 2009-04-24 | 21:23:24


Festiwal Tańca Tropicana Cup w Mikołajkach, rozgrywany zwykle bezpośrednio po Świętach Wielkanocnych, to jedyny w swoim rodzaju turniej w Polsce.Jego wyjątkowość polega na miejscu - Hotel Gołębiewski oraz na tym, że większość uczestniczących w nim tancerzy pochodzi zza wschodniej granicy. Polskich par na Tropicana Cup startowało niewiele.
Podobnie wygląda wiele turniejów rozgrywanych w Europie, większość uczestników to pary z zagranicy. Rzec można "europejski standard".

Jak wspomniałem polskich par na Tropicana Cup niewiele, ale za to - podobnie jak na turniejach europejskich - startują najlepsi.
Najbardziej widoczne było to w turnieju IDSF Open Standard, w której to konkurencji wszystkie trzy miejsca medalowe przypadły polskim parom:

1. Markowi Kosatemu & Paulinie Glazik
2. Andrzejowi Sadeckiemu & Karinie Nawrot
3. Jackowi Jeschke & Wiktorii Wior

W innych kategoriach, na wyróżnienie zasłużyła dziecięca polska para - Lewandowski Bartosz & Kucińska Paulina z Classic Warszawa, którzy wygrali tę kategorię.

Widoczni byli także Juniorzy II:

Urbański Paweł & Szostek Karolina
Kopczyński Adrian & Głębocka Natalia
Rasiński Maciej & Michalik Martyna

Parom gratulujemy zajętych, wysokich, miejsc.
Organizatorom Państwu Krzysztofowi Wasilewskiemu i Karolinie Felskiej, życzymy dużo zapału w kontynuacji Festiwalu, a nade wszystko przekonania polskich par do uczestnictwa w rywalizacji w przyszłorocznym Tropicana Cup w Mikołajkach.

Dziś jest
8 grudnia 2022