KLUB KIBICA / 2010 / SIERPIEŃ

Oskar Dziedzic & Magdalena Baranowska

GOC 2010 - rozpoczęty

Dodano: 2010-08-17 | 20:09:39


Dziś, 17 sierpnia 2010, w Stuttgarcie rozpoczął się jeden z największych turniejów tańca - 24. German Open Championships 2010.


Pierwszego dnia GOC 2010 turniejowe zmagania rozpoczęli między innymi:

W chwili redagowania artykułu (20:47) mamy do przekazania pierwszą miłą dla Polski wiadomość:
Oskar Dziedzic i Magdalena Baranowska awansowali do finału w konkurencji Junior II 10 tańców.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za medalowe miejsce.

Konkurs Juniorów II w 10 tańcach rozpoczęły 94. pary. Oprócz Oskara i Magdaleny startowały również trzy inne polskie pary:
  • Mateusz Kieszek & Sandra Opalińska - 19.-21. miejsce (ćwierćfinał)
  • Michał Marzec & Kornelia Durka - 40. miejsce (top 48, runda 2)
  • Maciej Konstanciuk & Daria Karbowniczak - 74.-75. miejsce (runda 1)

Finał Juniorów II 10 tańców wg miejsc - mamy pierwszy medal - brązowy:

  1. Sergey Rozhkov & Marina Zakharova - Rosja
  2. Mihai Paraschiv & Diandra Illes - Rumunia
  3. Oskar Dziedzic & Magdalena Baranowska - Polska
  4. Vadims Kuznecovs & Albina Dzalagonija - Łotwa
  5. Alexandru Birca & Alina Milinceanu - Mołdawia
  6. Vladimir Timofeev& Vasilisa  Shirobokova - Rosja


Młodzież Latin

Karol Gaweł jest poinformowany i w komentarzach donosi nam, że w ćwierćfinale Młodzieży Latin zatańczą:
  • Jakub Lipowski & Pola Anforowicz
  • Mateusz Sobczyński &  Kamila Schmidt
Karol prosimy o kolejne informacje z pierwszej ręki. :)

Aktualizacja - 22:32

Mamy kolejny ładny wynik - Mateusz Sobczyński & Kamila Schmidt w półfinale młodzieży latin. Super!


Foto: Roman Schmidt

Ostatecznie Mateusz z Kamilą zajęli 8.-9. miejsce.
Natomiast Jakub Lipowski i Pola Anforowicz - 14.-15. miejsce w ćwierćfinale.


W rundzie wcześniej (top 47) zakończyli:

  • Michał Le & Kamila Durańska - 25. miejsce
  • Sebastian Mróz & Joanna Szumkowska - 26.-27. miejsce
  • Michał Danilczuk & Alexsandra Konstantinova - 34.-36. miejsce (nowa para od lipca br.)

W 3. rundzie, top 94, zatańczyły pary:

  • Adrian Kopczyński & Natalia Głębocka - 50.-52. miejsce
  • Tobiasz Uniejewski & Yulia Luzina - 70.-73. miejsce (nowa para od około czerwca br.)
  • Filip Kopczyński & Maria Zakrzewska - 85.-87. miejsce

W turnieju Młodzieży Latin - wśród 166. par tanecznych - zaznaczyły swoją obecność:

  • Filip Gołkowski & Sandra Nguy Dinh - 108.-109. miejsce
  • Arkadiusz Głogowski & Sandra Wieliczko - 119.-120. miejsce

Finał Młodzieży Latin "obstawiony" został przez 5. par rosyjskich i jedną hiszpańską, a praktycznie hiszpańsko-rosyjską!

  1. Evgeny Kuzin & Elina Popova - Rosja
  2. Joel Lopez-Gomez & Kristina Bespechnova - Hiszpania
  3. Kirill Kolpashchikov & Angelina Sibaeva - Rosja
  4. Victor Burchuladze & Valeria Agikian - Rosja
  5. Nikolay Andrushchenko & Daria Seyko - Rosja
  6. David Manukyan & Karolina Maevskaya - Rosja

Serdecznie gratulujemy wszystkim polskim parom i dziękujemy za pierwsze medalowe sukcesy.
Cieszymy się również z dobrego wyniku Mateusza i Kamili w konkursie Młodzieży Latin.
Oby te wyniki były dobrym prognostykiem kolejnych znakomitych wyników polskich par w następnych dniach GOC 2010.

Pierwszego dnia, pierwsze rundy eliminacyjne, zatańczyli i awansowali do następnych rund:

  • Seniorzy - IDSF Senior Open Standard - Emil i Dorota Gajda (runda 2., top 109)
  • GOC Rising Stars Latin - w 2. rundzie, top 154. - 7 polskich par.

Trzymamy kciuki i życzymy połamania obcasów ...

Dziś jest
22 kwietnia 2019