KLUB KIBICA / 2010 / PAŹDZIERNIK

ISIS Open Dance 2010

Dodano: 2010-10-19 | 07:58:53


W miniony weekend (16-17.X.2010) na zaproszenie Węgierskiej Federacji Tańca do Szombathely na turniej Isis Open Dance 2010 udali się autor niniejszego artykułu oraz jedna z polskich par tanecznych - Jakub Malik i Katarzyna Michalak.


Szombathely, to węgierskie miasto znane z wielu przedsięwzięć tanecznych. Tym razem organizatorzy turnieju Isis Open Dance 2010 - Henriette Faludine Lovas i Marek Filak zaprosili do rywalizacji tanecznej pary w turniejach IDSF Open Dorośli, Seniorów i Juniorów.

Dla reprezentującej nasze barwy pary z wrocławskiego Olimpu Jakuba Malik i Katarzyny Michalak wyjazd na Węgry był bardzo udany. Tancerze zajęli finałowe czwarte miejsce w IDSF Open Standard. Był to ich pierwszy finał na turnieju IDSF. Startowało 21. par z Europy Środkowej, które oceniało 9-osobowe jury z 9-ciu krajów, wśród nich niżej podpisany reprezentujący Polskę.


Turniej miał świetną oprawę, przygotowano znakomitą muzykę i polska para tańczyła w finale. Cieszy mnie fakt, że kolejna "nasza para" zdobywa uznanie na arenie międzynarodowej.

Oto skład fnału w IDSF Open Standard:

Jozsef Szepesi & Bettina Farkas - Węgry
Oliver Zsom & Boglarka Vozar - Węgry
Michal Drha & Klara Zamecnikova - Czechy
Jakub Malik & Katarzyna Michalak - Polska
Isvan Zsigovic & Zsuzsanna Katona - Węgry
Gergo Nagy & Viktoria Pali - Węgry
Peter Jencak & Zuzana Vicikova - Słowacja.

Komplet wyników IDSF Open Standard


Andrzej Jakubowski
Komentarze: 6 Ostatnio dodany: 2010-10-19 | 19:11

Dziś jest
6 grudnia 2022