KLUB KIBICA / 2011 / MAJ

Od lewej: Dariusz Podgajny i Alicja Jankowska, Andrzej i Urszula Roszak, Robert i Katarzyna Szlendak

Mallorca Dancesport Challenge 2011

Dodano: 2011-05-04 | 21:22:10


Dzięki uprzejmości Twist Service Portal Taneczny z przyjemnością zdajemy relację z tegorocznych Mistrzostw Świata Seniorów na Majorce.


od lewej:
Dariusz Podgajny i Alicja Jankowska, Andrzej i Urszula Roszak, Robert i Katarzyna Szlendak
foto: Hanna Szlendak

Miejsce turnieju nie wymaga specjalnego opisu - Baleary, a Majorka w szczególności, to raj na ziemi i miejsce magiczne. My jak większość tancerzy i znikoma część normalnych ludzi zamiast rozkoszować się "okolicznościami przyrody" postanowiliśmy spędzić dwa dni w gorącej hali tańcząc od rana do wieczora.

Nasza kategoria to wyzwanie dość specyficzne - rzadko zdarzają się turnieje z liczbą uczestników poniżej setki. Tak było i tym razem. Na Mistrzostwa Świata Seniorów II stawiły się 222. pary. Te Mistrzostwa mają charakter otwarty, co sprawia, że tańczą wszystkie najlepsze pary, a nie tylko po dwie z kraju. Włochów było ponad 30 par!

Jak donosił Twist Service na Mistrzostwach Świata zajęliśmy 15. miejsce, tuż za parą z ubiegłorocznego finału, co pokazuje postęp w tej kategorii. Nie byliśmy tam sami. Nasz kraj reprezentowali też Dariusz Podgajny i Alicja Jankowska oraz Andrzej i Urszula Roszak, którzy pięknie zatańczyli i nie szczędzili gardeł w dopingu na mistrzostwach, a w kolejnym wolnym (dla nich) dniu poświęcili nam wieczór kibicując głośno i skutecznie.


foto: Hanna Szlendak

Następnego dnia w turnieju IDSF Open Senior 2 Standard startowały 144 pary, a my niesieni dopingiem (tym razem kibicował nam także, chwilowo wolny od zajęć sędziowskich Pan Andrzej Mierzwa), po 5 rundach dobrnęliśmy do finału i zajęliśmy 5 miejsce.

Ten turniej sędziował Pan Igor Gutowski udzielając (po turnieju) kilku cennych rad i celnie punktując nasze słabe strony.

W końcu nastąpił dzień wolny i zwiedzanie wyspy, a potem powrót do naszej śnieżnej rzeczywistości!

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie i doping, gratulujemy naszym kolegom występu i pozdrawiamy kibiców.

Robert i Katarzyna Szlendak


Polecamy:

MŚ Seniorów II Majorka

Dziś jest
19 sierpnia 2022