KLUB KIBICA / 2011 / WRZESIEŃ

Łukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak

Turnieje ostatniego weekendu

Dodano: 2011-09-29 | 02:29:27

Na bieżąco informowaliśmy na Twist Service o "Sobocie na parkietach Europy". Z lekkim opóźnieniem podsumowujemy pozostałe turnieje minionego weekendu (23-25 września), w których uczestniczyły polskie pary.

Karkonosze Open 2011

Drugiego dnia (25 września) w Jeleniej Górze rozegrano, między innymi, WDSF Open Standard, w którym uczestniczyły 53. pary, wśród których najlepszą okazała się być polska para - Łukasz Tomczak i Aleksandra Jurczak. Na drugim miejscu, również Polacy - Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz.

W finale tego turnieju zatańczyli także: Krzysztof Musioł & Karolina Anioł (nowa para taneczna) i Mateusz Śmikiel & Maria Sielicka.

WYNIKI Karkonosze Open 2011 (dzień drugi)

Gothenburg Elite Dance International

Artur Kozuń & Kamila Wierzyńska

Do naszych zamorskich sąsiadów - Szwedów, do Goteborga, udało się kilka polskich par, aby zatańczyć (25 września) w turnieju WDSF International Open Standard. Z 51. parami rywalizowali:
  • Mateusz Papużyński & Katarzyna Czyżyk - 17. miejsce,
  • Artur Kozuń & Kamila Wierzyńska - 23. miejsce,
  • Szymon Kalinowski & Grażyna Grabicka - 28. miejsce,
  • Kacper Zakowicz & Natalia Zakowicz - 32. - 33. miejsce.
Turniej wygrali reprezentanci Niemiec - Valentin Lusin & Renata Busheeva.

Dzień wcześniej w konkursie WDSF International Open Latin (54. pary) startowała jedna polska para - Janusz Ptaszek & Magdalena Geldner, którzy zajęli 16. miejsce.
Ten konkurs wygrali reprezentanci Mołdawii - Gabriele Pasquale Goffredo i Anna Matus, którzy w przeddzień turnieju w Szwecji uczestniczyli w turnieju w Turcji w Izmirze, gdzie byli drudzy za Zoranem Plohl i Tatsianą Lahvinovich.

Dniepr Cup (24 - 25 września)

Na Ukrainę, do Dniepropietrowska wybrały się dwie pary z gliwickiego SZOKu:
  • Kamil Kędra z Marzeną Graniczna, którzy startowali w WDSF International Open Standard (50. par), "ocierając" się o półfinał, zajmując ostatecznie 13. miejsce w ćwierćfinale.
  • Kamil Gwara i Ewa Malik - startowali w WDSF Open Latin, którzy zajęli 8. miejsce w rywalizacji z 27. parami.
W panelu sędziowskim Polskę reprezentował Pan Włodzimierz Smirnow.

IZMIR Open

Turniej tańca w Izmirze w Turcji odbył się na początku weekendu - 23 września. W konkursie WDSF International Open Latin zatańczyła jedna polska para - Marek Fiksa i Kinga Jurecka-Fiksa, którzy zajęli 11. miejsce. Turniej wygrali aktualni Mistrzowie Świata - Zoran Plohl i Tatsiana Lahvinovich.