KLUB KIBICA / 2012 / KWIECIEŃ

Artur Kozuń & Kamila Wierzyńska

Mistrzostwa Unii Europejskiej 2012

Dodano: 2012-04-24 | 07:30:01

Miniony weekend obfitował w turnieje rangi mistrzowskiej, które odbyły się w duńskim Aarhus (o których już pisaliśmy) oraz w stolicy Estonii - Tallinnie, o którym piszemy w niniejszym artykule.

W Tallinnie odbyły się WDSF Mistrzostwa Unii Europejskiej w obu stylach. W sobotę, 21 kwietnia 2012 r., o tytuły mistrzowskie rywalizowały pary standardowe, w którym to stylu sukces odnotowała polska para Artur Kozuń i Kamila Wierzyńska, którzy zajęli 4. miejsce, rywalizując z 13. parami.

Tego samego dnia w Tallinnie odbył się turniej w stylu latynoamerykańskim - WDSF International Open Latin, w którym z Polski zatańczyli Krystian Radziejowski & Sylwia Maczek, którzy w finale zajęli 5. miejsce.
Startowało 49. par, a konkurs wygrali reprezentanci Włoch - Aniello Langella i Kristina Moshenskaya.

Oba turnieje sędziowała, między innymi, Pani Alicja Majewska - sędzia z Polski.