KLUB KIBICA / 2012 / WRZESIEŃ

Katarzyna i Robert Szlendak zwycięzcy Senior 2 Open Standard

Praga, Bratysława i Moskwa

Dodano: 2012-09-08 | 23:49:00

W bieżący weekend (8-9 września) polskie pary uczestniczą i wygrywają w turniejach odbywających się w Pradze i Bratysławie oraz w Moskwie.

zwycięzcy WDSF Senior II Open Standard
Bratysława

Słovak Open Championships - pod taką nazwą po raz pierwszy - odbywa się turniej w Bratysławie, na Słowacji, na który składa się 20. edycja turnieju Bratislava Open Championships (sobota, 8 września 2012)  i 15. edycja turnieju Cena Alexandra Dubceka (niedziela, 9 września 2012).

Z docierających do redakcji skąpych informacji wiemy, że wczorajszy turniej WDSF Senior 2 Open Standard wygrała polska para Katarzyna i Robert Szlendak. Natomiast w kategorii Młodzieżowej w stylu Latin w 5. miejsce w finale (na 48. par tanecznych) zajęła para z Tomaszowa Mazowieckiego - Konrad Gadko & Wiktoria Janson.

Konrad Gadko & Wiktoria Janson

Z Pragi, z międzynarodowego turnieju PRAGUE OPEN 2012, informacje o polskich parach otrzymujemy od Pana Włodzimierza Smirnowa - sędziego. Wczoraj zwycięstwo odniosła polska para z Piły - Kacper Czajka i Oliwia Dróżdż w konkursie Junior 1 Standard, zaś Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - 3. miejsce w konkurencji Junior II Standard.

Z ostatniej chwili (niedziela, 12:25)

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - zwyciężyli w konkursie Juniorów II w stylu Latin.

Na zakończenie - newsów z sobotnich turniejów - Moskwa. Odbywa się tam turniej o Puchar Russian Club, którego organizatorami są Larysa Davydova i Viktor Nikowskiy - bywający często w Polsce w charakterze szkoleniowców. W sobotę jako jedyna para z Polski zatańczyli - Artur Kozuń i Kamila Wierzyńska, którzy zajęli 22.-23 miejsce w ćwierćfinale konkursu WDSF International Open Standard. W turnieju tańczyły 143. pary!