KLUB KIBICA / 2012 / GRUDZIEŃ

Szymon Kuliś & Margarita Zvonova

Mistrzostwa na Antypodach

Dodano: 2012-12-01 | 13:10:25


Bieżący weekend stoi pod znakiem WDSF Mistrzostw Świata Amatorów Standard, które odbędą się w niedzielę, 2 grudnia, w Melbourne.


Szymon Kuliś & Margarita Zvonova
foto: Adam Kaniewski

W chwili gdy redagujemy ten materiał, na Antypodach zbliża się północ z 1 na 2 grudnia. Uczestnicy WDSF Mistrzostw Świata Amatorów Standard mają za sobą formalności związane z rejestracją jak i oficjalne spotkanie powitanie, które odbyło się na 88. piętrze 300 metrowego wieżowca Eureka Skydeck w Melbourne.

Na miejscu jest ekipa WDSF Comunications: Heidi Goetz i Helmut Roland, którzy na bieżąco relacjonują przebieg Mistrzostw i imprez towarzyszących na Blogu: WDSF 2012 World Standard.

W Mistrzostwach weźmie udział 75. par tanecznych z 46. państw, o sześć państw więcej niż w ubiegłym roku podczas Mistrzostw Świata w Moskwie. Polskę reprezentuje tylko jedna para - Szymon Kuliś i Margarita Zvonova. Zapewne odległość plus "sportowa kalkulacja" spowodowały, że w Australii reprezentuje Polskę tylko jedna para, mimo że regulaminowo mogły być dwie - mistrzowie i wicemistrzowie Polski PTT i FTS.

Po ubiegłorocznym zwycięstwie reprezentantów Danii - Emanuela Valeri & Tani Kehlet, rywalizacja na szczycie zapowiada się interesująco. My zaś gorąco dopingujemy Szymona i Margaritę i - jednak - ubolewamy, że mijający rok był czasem zaprzepaszczenia dalszej obecności Polski wśród najlepszych standardowych par świata.Dziś jest
4 lutego 2023