KLUB KIBICA / 2012 / GRUDZIEŃ

Rafał i Anna Dobrakowscy wraz z organizatorem Wilfriedem Kruger

Bajkowy turniej

Dodano: 2012-12-04 | 07:53:35


1 grudnia 2012 roku w Limbach Oberfrohna (Saksonia, Niemcy) odbył się jubileuszowy 20-ty turniej "Internationales Weihnachtsturnier" tym razem w formule Senior I Standard, do udziału w którym zaproszono 17. topowych seniorskich par tanecznych.


Rafał i Anna Dobrakowscy
wraz z organizatorem Wilfriedem Kruger
foto: Andrzej Jakubowski

Wśród zaproszonych par z Niemiec, Holandii, Austrii, Czech i Polski, było dwóch finalistów ostatnich mistrzostw świata Senior I Standard. Wygrali tym razem Czesi Zdendek Pribyl & Lenka Pribylova, na drugim miejscu reprezentanci Niemiec Thorsten Straus i Sabine Jacob, którzy przegrali zaledwie jednym punktem.

Bardzo dobrze zaprezentowali się "nasi seniorzy" Państwo Ryszard i Anna Dobrakowscy - zajmując 9. półfinałowe miejsce. Turniej przebiegał w pięknej świątecznej scenografii przy akompaniamencie znakomitego zespołu. W roku przyszłym zaplanowany jest turniej amatorów w stylu latin.


Uczestnicy bajkowego turnieju Państwo Anna i Rafał Dobrakowscy dzielą się swoim wrażeniami.

Turniej w Limbach - Oberfrohna, na którym znaleźliśmy się dzięki p. Andrzejowi Jakubowskiemu, to doświadczenie taneczne nieporównywalne z żadnym dotychczasowym. Święto tańca, kult - wręcz celebracja tanecznych par, troska o ich komfort (przestronna szatnia, regenerująca woda, wyżywienie, hotel), to coś co nas bardzo pozytywnie zaskoczyło. Byliśmy - i cały czas jesteśmy - pod wielkim wrażeniem tego, jak można z turnieju 17-tu par i kilku pokazów tanecznych uczynić widowisko, na które przychodzą setki gości, całe rodziny, a na dodatek w przerwach wszyscy tańczą. I to jak tańczą! Nie "na misia", ale wykazując znajomość kroków i figur podstawowych tańców towarzyskich.

To nie koniec bajki. Jak na prawdziwy bal przystało muzyka była grana na żywo wprost ze sceny, a piękna sala z balkonami wypełniona publicznością po brzegi (nawet balkonów), świątecznie przystrojona i elegancko oświetlona.

A o północy Kopciuszek nie zgubił pantofelka, ale został zaproszony po turnieju na bankiet w gronie wszystkich tancerzy i organizatorów, gdzie został porządnie nakarmiony wykwintnymi daniami i trunkami, obdarowany prezentami i kwiatami - w tym orchideą, której nazwę nosi klub gospodarzy.

Bardzo dziękujemy Organizatorom i p. Andrzejowi Jakubowskiemu za tak piękny czas i za to, że mogliśmy przez chwilę poczuć się jak w bajce.

Anna i Rafał Dobrakowscy
(przez dwa dni księżniczka i książę na balu)


Współpraca redakcyjna i foto: Andrzej Jakubowski


Dziś jest
13 sierpnia 2022