KLUB KIBICA / 2013 / LUTY

Andrzej Sadecki & Karina Nawrot

Pierwsza odsłona Mistrzostw Polski PTT i FTS 2013

Dodano: 2013-02-08 | 20:46:33


Każdego roku w lutym odbywają się najważniejsze w Polsce turnieje tańca towarzyskiego o tytuły Mistrzów Polski PTT i FTS. W sobotę 8 lutego 2013 roku w Zielonej Górze rozpoczynają tancerze standardowi.


Andrzej Sadecki & Karina Nawrot
foto: Rob Ronada

W bieżącym roku na starcie najważniejszej konkurencji - par dorosłych - stanie 47. par, o 10. mniej niż przed rokiem. Tytułu mistrzów bronią Andrzej Sadecki & Karina Nawrot. Czy obronią? Wiadomo będzie już w sobotę około godziny 20:00.

Najliczniejszą konkurencją zielonogórskich mistrzostw będzie kategoria Młodzieży, do której zgłosiło się 60. par. Pary młodzieżowe spotkają się w niedzielę, 10 lutego, a tytułu mistrzów bronić będą Oskar Dziedzic i Klaudia Iwańska - ubiegłoroczni Mistrzowie także w tańcach latynoamerykańskich i konkurencji 10 tańców.

W liczniejszym gronie - niż przed rokiem - rywalizować będą drugiego dnia (niedziela, 10 lutego) mistrzostw Seniorzy. W tych konkurencjach tytułów mistrzów bronią:
 • w grupie "młodszej" - Państwo Tomasz i Róża Kucharczykowie,
 • zaś w grupie "starszej" - Państwo Robert i Katarzyna Szlendak.
Juniorzy Młodsi zatańczą w Zielonej Górze zarówno w stylu latynoamerykańskim (sobota, 9 lutego) jak i w stylu standardowym (niedziela, 10 lutego). Tu tytuły mistrzów są do zdobycia, gdyż ubiegłoroczni mistrzowie już nie tańczą w tych konkurencjach.


O tytułach mistrzowskich zadecyduje panel sędziowski pod kierownictwem sędziego głównego - niepunktującego, Pana Waldemara Ziomka z Poznania.
 1. Vincent Farinho - Francja
 2. Olga Gunko - Litwa
 3. William Pino - Włochy
 4. Cor Van de Stroet - Holandia
 5. Susan Walker - Anglia
 6. Andrzej Jakubowski - Wrocław
 7. Krzysztof Kulig - Olsztyn
 8. Arkadiusz Pavlović - Olsztyn
 9. Grzegorz Rybicki - Tomaszów Maz.
 10. Ewa Witos - Gliwice

Parom życzymy doskonałych warunków rywalizacji i połamania obcasów.


WYNIKI roku 2012:

Dziś jest
25 września 2022