KLUB KIBICA / 2013 / SIERPIEŃ

Michał Kieszek, Jarosław Marzec (trener), Teresa Kusy

GOC 2013 - polski finał

Dodano: 2013-08-15 | 10:49:29

Drugiego dnia (14 sierpnia) na GOC 2013 odnotowujemy sukces polskiej pary - Michała Kieszek i Teresy Kusy w turnieju Juniorów II Latin.

Michał Kieszek i Teresa Kusy
wraz z trenerem - Jarosławem Marzec

W turnieju Junior II w stylu Latin rywalizowało blisko 200. par tanecznych. Wśród tego "tłumu" zaledwie kilka par z Polski, z których Michał Kieszek & Teresa Kusy - awansowali do finału zajmując 5. miejsce. Po raz kolejny, w tej konkurencji wiekowej, wygrali Rosjanie - Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina. W finale zatańczyły trzy pary z Rosji i po jednej z Chin, Polski i Włoch:
  1. Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina - Rosja
  2. Daniil Bykov & Maria Chernykh - Rosja
  3. Sen Liang & Yao Tong - Chiny
  4. Nikita Olinichenko & Elizaveta Pustornakova - Rosja
  5. Michał Kieszek & Teresa Kusy - Polska
  6. Leonardo Lini & Mia Gabusi - Włochy.

Kolejna polska para - Dawid Podgajny i Oliwia Popek zamykała półfinał - 12. miejsce. W 1/8 finału, na 38. miejscu, sklasyfikowani zostali Bartosz Lewandowski & Paulina Kucińska. Na dalszych miejscach zatańczyły jeszcze dwie polskie pary: Wojciech Trocewicz & Justyna Skibińska i Mateusz Spychalski & Natalia Karpińska.

Gratulujemy!

Konkurs Młodzieży Standard wygrali tancerze z Litwy - Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute. Polskę reprezentowało 7. par, z których najlepsze zostały sklasyfikowane dopiero w 1/8 finału na miejscach:
  • 32.-33. - Mateusz Brzozowski & Justyna Możdżonek
  • 48. - Yaroslav Semenenko & Ewa Sitarz
Swoich sił próbowały, w rywalizacji ze 171. parami z całego świata, także inne polskie pary:
  • Jarosław Biernat & Marta Mozdyniewicz,
  • Dawid Kozów & Karolina Kozów,
  • Kewin Espenszyt & Aleksandra Siwek,
  • Konstanty Kasprzak & Katarzyna Źółkiewska,
  • Radosław Pujanek & Wiktoria Omyła,
które zakończyły swoje występy w pierwszych rundach turnieju.

Wśród prawie 300. par startujących w turnieju Amatorów Rising Stars Latin polskich par jak na lekarstwo - zaledwie 3. (?!). Najlepszą z nich była para Konstanty Kolesiński i Joanna Szumkowska, która zajęła 13.-14. miejsce w ćwierćfinale. Dwie pozostałe: Mateusz Godziebiewski & Natalia Szypulska i Konstanty Kasprzak & Katarzyna Źółkiewska zakończyły swoją rywalizację we wcześniejszych rundach.

Dziś, 15 sierpnia, pierwszoplanową konkurencją jest prestiżowy turniej cyklu Grand Slam Latin. Na liście startowej liczącej 456. par z całego świata TYLKO JEDNA (?!?!?!) para z Polski - Błażej Lewandowski & Marta Kapanowska. Trudno nie zadać pytania - co się dzieje z POLSKIM TAŃCEM ?!

Trzymamy kciuki za "naszych jedynaków"!!!