KLUB KIBICA / 2014 / STYCZEŃ

Rober i Katarzyna Szlendak

Polacy tańczą w Madrycie ...

Dodano: 2014-01-11 | 15:33:20

Dziś (11.01.2014) w Krakowie trwa, rozpoczynający Nowy Rok taneczny, 40. turniej o Puchar prof. M. Wieczystego, a w Madrycie - DanceSport Cup, duży turniej WDSF-u z udziałem Polaków.

Robert i Katarzyna Szlendak

Turniej Dance Sport Cup w Madrycie, to wydarzenie taneczne, którego organizatorami jest międzynarodowe trio: Frederic Mosa (Francja), Pietro Braga (Włochy) i Valeri Ivanov (Rosja-Hiszpania).

Frederic Mosa, Pietro Braga, Valeri Ivanov

Turnieje rozpoczęto wczoraj, w piątek, 10 stycznia, konkursami WDSF Seniorów III Open Standard i Seniorów II Latin oraz Amatorów w 10. tańcach. Dziś zaś tańczyli Seniorzy II w stylu Standard, w której to konkurencji zatańczyli Polacy - Państwo Robert i Katarzyna Szlendak, którzy zakończyli rywalizację na 18. miejscu, w ćwierćfinale.

Także dziś odbywa się turniej WDSF World Open Standard. W tym konkursie startuje 57. par, wśród nich dwie pary polskie: Norbert Sikora & Karolina Bieńskowska, która zajęła 33. miejsce, w 1/8 finału oraz Michał Zacharewicz & Katarzyna Czyżyk, która kontynuuje (na chwilę obecną18:35) taneczną rywalizację w ćwierćfinale.

P.S.
Ostatecznie Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk zajęli - półfinałowe - 12 miejsce. Konkurs wygrali Litwini - Vaidotas Lacitis & Veronika Golodneva.

Wśród zaproszonych sędziów jest także Polak - Pan Antoni Czyżyk.