KLUB KIBICA / 2014 / WRZESIEŃ

Mateusz Stawowy & Sara Silva

Sezon rozpoczęty - Bratysława

Dodano: 2014-09-07 | 09:04:05


Nowy sezon taneczny 2014/2015 rozpoczęli nasi południowi sąsiedzi, a wraz z nimi kilka polskich par, turniejem Slovak Open Championships w Bratysławie.


Mateusz Stawowy & Sara Silva
foto: własne pary

W Bratysławie od wczoraj trwa Slovak Open Championship, w których uczestniczy tylko KILKA polskich par tanecznych. Jedną z nich jest para ośmiolatków - Mateusz Stawowy i Sara Silva, która zatańczyła w łączonej kategorii Juvenile I + II (Dzieci 8-9 lat + 10-11 lat).

Młodzi tancerze wytańczyli dla Polski drugie miejsce w stylu standardowym i trzecie - w stylu latynoamerykańskim. W obu stylach rywalizowało 13. par.

Dziś, w niedzielę 7 września, Mateusz i Sara zatańczą w w kombinacji 8 tańców. Życzymy powodzenia.


P.S.

Drugiego dnia Slovak Open - Mateusz i Sara, także zatańczyli na podium, zajmując 2. miejsce w kombinacji 8 tańców.

Wyniki:Mateusz Stawowy & Sara Silva
w finale w stylu Standard i w kombinacji 8 tańców
foto: własne pary

Także tylko jedna para - Dawid Kozów i Karolina Kozów - broniła barw Biało-Czerwonej w turnieju WDSF Open Młodzieży Standard. Broniła skutecznie - zajmując 3. miejsce na podium, za dwiema parami z Estonii.W pojedynkę reprezentowali Polskę Seniorzy - Jan Nowak i Zofia Hasik, startujący w konkurencji powyżej 55 lat. Zazdrościć możemy Włochom. Byli bezkonkurencyjni. Aż 5. włoskich par zatańczyło w finale, a nie były to wszystkie włoskie, seniorskie, pary uczestniczące tego dnia w tym turnieju.Kończymy relację z sobotniego Slovak Open Championships turniejem WDSF World Open Standard. W tym przypadku frekwencja polskich par wzrosła o 100%! Na parkiecie pojawiły się aż DWIE polskie pary:
  • Dariusz Myćka i Madara Freiberga
  • Eros Sciamanna i Anna Angelika Jaglińska.
Obie rywalizując wśród 63. par, przetańczyły 3. rundy turnieju, kwalifikując się do ćwierćfinału.


O zajętych miejscach decydował panel sędziowski, w którego gronie zasiadał - jako polski sędzia - Pan Włodzimierz Smirnow.

Gratulujemy wszystkim polskim parom i liczymy, że kolejne, turnieje na europejskich i światowych parkietach będą liczniej "obsadzone" przez polskie pary, polskich tancerzy ...
Komentarze: 4 Ostatnio dodany: 2014-09-09 | 10:00

Dziś jest
9 sierpnia 2022