KLUB KIBICA / 2015 / STYCZEŃ

Eros Sciamanna i Anna Angelika Jaglińska

Noworoczne turnieje ...

Dodano: 2015-01-11 | 13:30:24


Po okresie świąteczno-noworocznym nastał czas by powrócić na taneczne parkiety. Przed tygodniem Eros Sciamanna i Anna Angelika Jaglińska wygrali dla Polski turniej w Castenaso, a wczoraj Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral zajęli 2. miejsce w Madrycie.


Eros Sciamanna & Anna Angelika Jaglińska
foto: własne tancerzy

Eros Sciamanna i Anna Angelika Jaglińska zwyciężyli w turnieju rangi WDSF International Open Standard w Castenaso, we Włoszech, mieście nieopodal Bolonii. W ich konkurencji zatańczyło 41. par, a w panelu sędziowskim nie było przedstawiciela Polski.10. Dance Sport Cup 2015

Z kolei Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral uczestniczyli w tradycyjnym o tej porze roku - 10-tym już - turnieju DanceSport Cup w Madrycie, organizowanym przez międzynarodowe trio: Frederica Mosa, Pietro Braga i Valeriego Ivanova.

Wraz z 55. parami zatańczyli, w sobotę, w turniej WDSF World Open Standard, zajmując 2. miejsce, za reprezentantami Litwy - Evaldasem Sodeika i Ievą Zukauskaite. Na miejscu 3. uplasowała się włoska para - Simone Carabellese i Lucia Cafagna.

W tej konkurencji tańczyła jeszcze jedna polska para - Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk, która zajęła 14. miejsce, w ćwierćfinale.


Madryt - na premierę noworocznych turniejów, wybrali także młodzi tancerze z Trójmiasta - Maciej Kloskowski i Nikola Ziętowska, którzy zatańczyli w turniejach Juniorów Open zajmując: w stylu Standard - miejsce na drugim stopniu podium, zaś w stylu Latin - 4. miejsce.

Wyniki:


Wśród sędziów turniejów w Madrycie pracują, z Polski, Panowie - Marek Chojnacki i Antoni Czyżyk.DanceSport Cup Madryt - w latach minionych:

Dziś jest
9 grudnia 2022