UK 2015 - polski finisz

Dodano: 2015-01-23 | 11:38:58

Polskim "finiszem" zakończył się, w nocy z czwartku na piątek, UK Open Championships 2015.

Zwycięzcy UK Open 2015

Trzeci dzień UK Open Championships 2015 w Bournemouth - tradycyjnie - zakończył się w godzinach nocnych z czwartku na piątek. Tego dnia odbyły się konkurencje Zawodowców Latin i Amatorów Standard.

Amatrzy Standard

Finał Amatorów Standard uległ "drobnej korekcie". Po przejściu na zawodowstwo, ubiegłorocznych zwycięzców, Marka Kosatego i Pauliny Glazik - kolejność w finale w porównaniu z rokiem 2014 pozostała niezmieniona lecz, dla ubiegłorocznych i tegorocznych finalistów, o jedno "oczko" wyższa.

Sergiu Rusu i Dorota Makar w ciągu minionych trzech lat - stopniowo, pięli się do zwycięstwa w tym turnieju. W 2013 roku zajęli miejsce trzecie, rok ubiegły - to miejsce drugie, by w bieżącym zwyciężyć.

W finale tak jak w latach poprzednich zatańczyły polskie pary: Andrzej Sadecki & Karina Nawrot i Łukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak. Finałowe 6. miejsce "uzupełnili" reprezentanci Anglii - Alex Freyr Gunnarsson & Liis End.

6. Alex Freyr Gunnarsson & Liis End - Anglia

Wśród 105. par startujących w konkurencji Amatorów Standard, kolejna polska para sklasyfikowana została dopiero w ćwierćfinale na 22. miejscu. Są to Szymon Kalinowski & Grażyna Grabicka.

Trzy polskie pary zatańczyły rundę wcześniej, top 48:
  • 25. - Maciej Kadłubowski & Maja Kopacz
  • 28. - Paweł Kostrzewa & Martyna Lewandowska
  • 45. - Michał Le & Sandra Jabłońska,
natomiast 6. innych polskich par zatańczyło tylko w pierwszych rundach turnieju.

Poza parami reprezentującymi Polskę, dobrym wynikiem może pochwalić się Polka - Izabela Skierska, która w duecie z Anglikiem - Kyle Taylor, zajęła 8. miejsce w półfinale, zaś Oskar Wojciechowski & Karolina Holody, polonijna para, reprezentująca USA, sklasyfikowana została na miejscu 18. w ćwierćfinale.

Zawodowcy Latin

Finaliści Professional Latin UK 2015

Finaliści UK Open 2015 - Zawodowcy Latin

W turnieju zawodowców Latin, w finale, także obyło się bez większych zmian. Tu z turniejowej rywalizacji zrezygnowali Sergey Surkov i Melia, a w ich miejsce w tegorocznym finale "pojawiła się", nie uczestnicząca w UK Open 2014, para reprezentująca Słowenię - Andrej Skufca & Melinda Torokgyorgy.

Konkurs po raz 9-ty wygrali Michał Malitowski i Joanna Leunis. Gratulujemy!

Finaliści Zawodowców Latin:

1. Michał Malitowski & Joanna Leunis - Anglia
  2. Riccardo Cocchi & Yulia Zagoruychenko - USA
  3. Maurizio Vescovo & Andra Vaidilaite - Kanada
  4. Stefano Di Filippo & Daria Chesnokova - USA
  5. Andrej Skufca & Melinda Torokgyorgy - Słowenia
  6. Jurij Batagelj & Jagoda Batagelj - Słowenia.

Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa

Cieszy, co z satysfakcją zauważamy, potwierdzanie wysokiego światowego poziomu tanecznego i awans do półfinału, na 11-te miejsce, (w porównaniu z rokiem poprzednim) naszych polskich tancerzy - Marka Fiksy i Kingi Jureckiej-Fiksa.

W turnieju uczestniczyły 173. pary taneczne. Poza wyżej wspomnianymi, w barwach Polski, zatańczyli także - niestrudzeni - Radosław Hojsan z Małgorzatą Jabłońską, Jakub Rybicki z Nadeżdą Martynenko oraz taneczny emigrant - Rafał Pierce (Piecyk) z Betty Attia - w barwach Kanady.