KLUB KIBICA / 2015 / PAŹDZIERNIK

Maurizio Vescovo i Andra Vaidilaite

Kremlin Cup 2015

Dodano: 2015-11-02 | 15:37:40


Pałac Kremlowski w Moskwie, to nie tylko rezydencja prezydenta Rosji, ale także miejsce, w którym odbywają się turnieje tańca towarzyskiego z udziałem czołowych par tanecznych świata.


Maurizio Vescovo i Andra Vaidilaite
foto: Elena Anashina

Kremlin Cup 2015, bo o tym turnieju mowa, to turniej z wieloletnimi tradycjami, znany w świecie tańca głównie z konkursu zawodowych par latynoamerykańskich. Ojcem chrzestnym tego moskiewskiego wydarzenia jest Prezydent Rosyjskiego Związku Tańca - Stanislav Popov. Turniej odbywa się pod koniec października, zaś w okresie świąteczno-noworocznym w telewizja, także polska, emituje jego retransmisję. W bieżącej edycji organizatorzy zadbali o filmową rejestrację, zrealizowaną przez Dance.ru i już teraz, nie czekając do świąt, można usiąść wygodnie w fotelu i przez ponad pięć delektować się tańcem czołowych par świata.Kremlin Cup 2015


W tegorocznej edycji WDC Pucharu Świata - Kremlin Cup 2015 - zatańczyły 22. pary taneczne, zaś w wielkim finale zatańczyły pary:
  1. Maurizio Vescovo i Andra Vaidilaite - Kanada
  2. Evgeni Smagin i Polina Kazatchenko - Rosja
  3. Neil Jones i Ekaterina Jones - Wielka Brytania
  4. Dmytro Wloch i Ekaterina Krysanova - Ukraina
  5. Roman Kovgan i Dasha Palyey - Rosja
  6. Stefano Mariondo i Daria Glukhova - Włochy

Marek Kosaty i Paulina Glazik

Marek Kosaty i Paulina Glazik
foto: Elena Anashina

Poza latynoamerykańskim parami zawodowymi w programie Kremlin Cup 2015 była także konkurencja zawodowców standard, w której udział wzięli Polacy - Marek Kosaty i Paulina Glazik, którzy odnieśli zwycięstwo w tym turnieju. Gratulujemy!

Moskwa, 31 października 2015

Dziś jest
9 grudnia 2022