POLONIA TANECZNA / WYDARZENIA ROKU: / 2015

Edgar Marcos i Alina Nowak

WDSF Grand Slam finał w Szanghaju

Dodano: 2015-12-15 | 07:19:23


Szanghaj, chińska metropolia, tradycyjnie od kilku lat jest gospodarzem wielkiego finału cyklu WDSF Grand Slam. My Polacy szczycimy się wyróżnieniem i udziałem w wielkim finale Polki Aliny Nowak.


Edgar Marcos i Alina Nowak
foto: mat. red.

Alina Nowak i jej hiszpański partner Edgar Marcos, uczestniczyli w wielkim finale WDSF Grand Slam Latin już po raz drugi. Przed rokiem, podobnie jak w roku bieżącym, zatańczyli w półfinale. Rok temu mieli 9. miejsce, w bieżącym - dwa "oczka" wyżej - 7. miejsce.

Edgar Marcos i Alina Nowak

Edgar Marcos i Alina Nowak
foto: Cinzia Diletta Dipalma

Zwyciężyli, podobnie jak przed rokiem, reprezentanci Mołdawii - Gabriele Goffredo i Anna Matus, aktualni, nowi WDSF Mistrzowie Świata w stylu Latin. Drugie miejsce, także po raz kolejny, zajęli Amren Tsaturyan i Svetlana Gudyno, reprezentanci Rosji, a na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci Niemiec - Timur Imametdinov i Nina Bezzubova.


Gabriele Goffredo i Anna Matus
Amren Tsaturyan i Svetlana Gudyno
foto z MŚ w Wiedniu: Eugeniusz Bernaciak

Zmiana nastąpiła natomiast na topie WDSF Grand Slam Standard, w którym to stylu, Dmitry Zharkov i Olga Kulikova, zdetronizowli ubiegłorocznych WDSF Mistrzów Świata i zarazem ubiegłorocznych triumfatorów finału Grand Slam - Simone Segatori i Annette Sudol. Miejsce 3. przypadło, podobnie jak rok temu - Litwinom Evaldasowi Sodeika i Iev'ie Zukauskaite.

W stylu standardowym nie uczestniczyła żadna polska para, ani polscy tancerze.


Wyniki:


Szanghaj, 12 grudnia 2015


Dziś jest
8 grudnia 2022