KLUB KIBICA / 2016 / LUTY

WDSF World Open Latin

Dwa drugie miejsca dla Polski

Dodano: 2016-02-09 | 01:22:50


Na zakończenie karnawału 2016 w Antwerpii (Belgia) odbył się tradycyjny o tej porze Antwerp Diamond DanceSport Cup 2016, w którym polskie pary zajęły dwa drugie miejsca w głównych konkursach festiwalu.


WDSF World Open Latin
foto: materiały prasowe

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Pierwsi drugie miejsce dla Polski wytańczyli Jakub Lipowski i Nikolina Melin, którzy uczestniczyli w konkursie WDSF World Open Latin, w którym zatańczyło ponad 70. par tanecznych. Nasi tancerze ulegli parze hiszpańskiej Juanowi Manuelowi Gomez i Marinie Mangione, a za nimi sklasyfikowano reprezentantów Danii - Malthe Brinch Rohde i Sandrę Sorensen.

W niedzielę, 7 lutego, rywalizowali standardowcy w turnieju WDSF World Open Standard, którym kolejne drugie miejsce dla Polski zajęli Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral. Na podium obok nich stanęli reprezentanci Danii - Bjorn Bitsch i Ashli Williamson (pierwsze miejsce) i Pasquale Farina i Sofie Koborg (trzecie miejsce).

W turnieju standardowym uczestniczyła jeszcze jedna polska para - Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk, która zajęła 15. ćwierćfinałowe miejsce, w stawce 62. uczestniczących w tym turnieju par.

W zdecydowanie mniej licznym (15. par) turnieju WDSF Youth Latin poniżej 21 lat zatańczyła jedna polska para - Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska, która dla Polski wytańczyła trzecie miejsce na podium.

W wyżej wymienionych turniejach nie było polskiego sędziego. Polski sędzia - Pan Wojciech Zopoth - współdecydował o wynikach WDSF Mistrzostw Świata Seniorów IV Standard, które także były w programie Antwerp Diamond DanceSport Cup 2016, a które odbyły się 5 lutego. W tej konkurencji, tancerzy powyżej 65. lat, dominują Włosi. Na sześć par finałowych, pięć było włoskich. Rodzynkiem w tym finale byli reprezentanci Holandii. Mistrzowskie tytuły wytańczyli:
  1. Luciano Ceruti i Rosa Nuccia Cappello - Mistrzowie Świata
  2. Alessandro Barbone - Patrizia Flamini - I WiceMistrzowie Świata
  3. Angelo Brusca - Enrica Alde - II WiceMistrzowie Świata.


WYNIKI:

Dziś jest
4 lutego 2023