KLUB KIBICA / 2016 / WRZESIEŃ

Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz

Slovak Open 2016

Dodano: 2016-09-11 | 23:17:53

Slovak Open 2016 w Bartysławie nie "przyciągnął" zbyt wielu polskich par tanecznych, ale te które się tam pojawiły zatańczyły na "widocznych" miejscach.

Jacek Jeshke i Hanna Żudziewicz

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Do turnieju WDSF World Open Standard przystąpiły 74. pary taneczne wśród nich dwie z Polski - Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz, która zajęła w tej rywalizacji 9. miejsce w półfinale. Rywalizacja o miejsca w finale była zacięta, gdyż finał składał się z 7. par. Druga para z Polski - Dawid Kozów i Karolina Kozów przetańczyła w turnieju dwie rundy, zajmując 37. lokatę.

Na podium stanęły pary z Rosji i Estonii:
  1. Dmitry Zharkov i Olga Kulikova - Rosja
  2. Madis Abel - Aleksandra Galkina - Estonia
  3. Vadim Shurin - Anastasia Meshkova - Rosja

Wyniki: WDSF World Open Standard

W Bratysławie rozegrano także turniej rangi WDSF World Open Latin, w którym zatańczyły 63. pary. Nie było w tym gronie żadnej pary z Polski, a na podium stanęły pary:

1. Moldovan Paul i Tatar Cristina - Rumunia
  2. Marek Bures i Anastasiia Iermolenko Khadjeh-Nouri - Niemcy
  3. Artur Balandin i Anna Salita - Niemcy.

Wyniki: WDSF World Open Latin

Sara Silva

Widoczne na Słowacji, w Bratysławie, były także pary dziecięce i Juniorskie. Mateusz Stawowy i Sara Silva zwyciężyli w kategorii Dzieci I + II w stylu Latin, a dzień wcześniej zajęli 2. miejsce w stylu Standard.

Z kolei tancerze Kacper Raputa i Wiktoria Tylek, Juniorzy I, w obu stylach tanecznych stanęli na trzecim stopniu podium, ulegając parom z Rosji