KLUB KIBICA / 2016 / PAŹDZIERNIK

Maurizio Vescovo i Nino Langella

Bogaty weekend

Dodano: 2016-10-15 | 08:36:50


Bieżący weekend (15-16.X.2016) jest niezwykle bogaty w wydarzenia taneczne w Polsce i na świecie.


Maurizio Vescovo i Nino Langella
foto: materiały redakcyjne

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Miniony tydzień stał pod znakiem International Championships, który to światowy festiwal tańca zakończył się w czwartek, 13 października, w Royal Albert Hall w Londynie. Prosto z Londynu, do Wrocławia, a praktycznie do podwrocławskiego Jelcz-Laskowice, przylecieli wicemistrzowie świata par zawodowych Maurizio Vescovo i Andra Vaidilaite, w towarzystwie nie mniej utytułowanego tancerza - Nino Langella. Trójka tych znakomitych tancerzy wystąpi w niecodziennym, specjalnym, pokazie tańca dla publiczności i tancerzy StarDance Festivalu - World Cup Latin WDC AL i Otwartych Mistrzostw Wrocławia, który rozpoczął się dzisiejszego ranka.

Pokaz ten nabiera szczególnego znaczenia zważywszy, że Maurizio zakończył właśnie karierę taneczną, a Andra kontynuować będzie parkietową rywalizację w parze z Nino.

Twist Service - parton medialny i fotograficzny dolnośląskiego wydarzenia tanecznego - StarDance Festival właśnie dojeżdża ...


Od wczoraj, 14 października, w Elblągu trwa kolejne duże, znaczące, wydarzenie taneczne w Polsce - 17. Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP i 22. Polish Open Championships. Głównymi turniejami elbląskiego Festiwalu są turnieje WDSF World Open Standard i Latin. Ciekawostką jest zaplanowany na niedzielę turniej ogólnopolski, który oceniany będzie najnowszym systemem sędziowskim w WDSF-ie - JS 2.1, systemem, który mówiąc w skrócie, polega na przyznawaniu parom punktów za różne aspekty tańca, jak np. muzykalność, choreografia, wyraz artystyczny, itp.


Także dziś, w Graz (Austria), nasi eksportowi tancerze Boogie Woogie - Grzegorz Cherubiński i Agnieszka Cherubińska będą walczyć z Francuzami Thomasem Audon i Sophie Allaf o zwycięstwo w kolejnym turnieju cyklu World Masters BW. Trzymamy kciuki!


Wracając do tańca towarzyskiego - dziś w stolicy Mołdawii - Kiszyniowie odbędą się WDSF Mistrzostwa Świata Junior II Latin, zaś w Turcji, w Antalya - Seniorzy II zawalczą o tytuły WDSF Mistrzów Świata w stylu standardowym.

Również w sobotę, 15 października, w Lipsku, Niemcy, odbędą się koleje dziś mistrzostwa świata, tym razem zawodowców skupionych w WDSF w 10 tańcach.


Dzieje się !!!
Wszystkim tancerzom życzymy połamania obcasów i satysfakcjonujących wyników ...

Dziś jest
2 lipca 2022