KLUB KIBICA / 2017 / MARZEC

...z pasji do tańca... Rędziny 2017

... z pasji do tańca ...

Dodano: 2017-03-25 | 12:44:22


Turnieje w Rędzinach k/Częstochowy cieszą się dużym powodzeniem wśród par. Twist Service już w ub.r. zwrócił uwagę na to wydarzenie. Dobra passa trwa, więc i tym razem to podkreślamy.


foto: Jacek Galewicz (WJAMM Foto)

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ZORBA pod honorowym patronatem Starosty Częstochowskiego, Wójta Gminy Rędziny "...z pasji do tańca..." odbył się po raz kolejny w Rędzinach k/Częstochowy, w weekend 18 i 19 marca 2017 roku.

Organizatorem wydarzenia był Klub Tańca Towarzyskiego ZORBA Mykanów Marcina Kisztelińskiego oraz Stowarzyszenie Taneczne.

W ciągu dwóch dni zmagań konkursowych przez parkiet przewinęło się ponad 400. par (licząc starty z podziałem na style), przybyłych z całej Polski. Pierwszego dnia odbyły się turnieje z cyklu Grand Prix Polski PTT w kategoriach Junior I, Junior II, Młodzieży, Dorosłych w stylach oraz w kategorii Dzieci Starszych w kombinacji.

Najbardziej liczną kategorią okazała się kategoria par Dorosłych w stylu latynoamerykańskim. Zatańczyły 52. pary (100% frekwencja - przez dwa dni trwania imprezy spośród zgłoszonych par tylko 1 nie dojechała). Publiczność zgromadzona w Hali Sportowej w Rędzinach miała okazję podziwiać i dopingować wiele utytułowanych par - finalistów i półfinalistów Mistrzostw Polski PTT.

Mimo dużej frekwencji, organizatorzy panowali nad sprawnym przebiegiem turnieju. W odpowiednim momencie dokonali zmian programu i poinformowali o zmianach tancerzy. Tym sposobem - szczególnie pary jedno-stylowe, dzięki dodatkowemu podzieleniu bloków tanecznych, jedne - mogły zakończyć turniej bez zbędnego, długiego, oczekiwania na ogłoszenie wyników, a inne - przybyły na turniej o wyznaczonej godzinie, nie niecierpliwiąc się oczekiwaniem na swój start. To logistyczne udogodnienie zostało zauważone i podkreślone w komentarzach pod wynikami z turnieju.

Najlepsze pary w kategoriach Dorośli i Młodzież zostały uhonorowane nagrodami finansowymi. Pula nagród finansowych dla par Dorosłych zamknęła się kwotą 7 200 zł., Młodzieżowych - 2 800 zł.

O wynikach decydowało 10. sędziów, pracujących w zmiennych 7-osobowych panelach sędziowskich.

W niedzielnej, trzeciej części turnieju, nie zabrakło pokazu najmłodszych tancerzy z KTT ZORBA z Mykanowa oraz Częstochowy.

...z pasji do tańca... - Rędziny 2017


foto: Jacek Galewicz (WJAMM Foto)

W turniejach Grand Prix Polski PTT zwyciężyli:

  • Jakubczyk Filip i Jakubczyk Zuzanna - KIEPURA Sosnowiec (10-11 lat Open ST/LA)
  • Kuźma Wojciech i Daria Nowak - SUKCES Jaworzno (12-13 lat Open ST/LA)
  • Kowalczyk Mateusz i Zofia Stefaniak - ZORBA Mykanów (14-15 lat Open ST)
  • Dmytro Kalynowycz i Kasia Kalynowycz - SUKCES Częstochowa (14-15 lat Open LA)
  • Oskar Gembara i Liwia Jabłońska - GRACJA Zielona Góra (16-18 lat Open ST)
  • Pawłowski Kacper - Magdalena Dederko - SUKCES Jaworzno (16-18 lat Open LA)
  • Michał Le - Sandra Jabłońska - DUET Warszawa (Dorośli ST)
  • Michał Gałek - Klaudia Gałek - DUET Warszawa (Dorośli LA)

Wyniki:


Rędziny k/Częstochowy, 18 - 19 marca 2017

Dziś jest
9 grudnia 2022