TANIEC TOWARZYSKI

Edgar Marcos i Alina Nowak

Bogaty taneczny weekend

Dodano: 2017-11-14 | 15:45:13


Drugi weekend listopada był bogaty w turnieje mistrzowskie i rankingowe, które w większości odbyły się w Europie, także w Polsce, zaś młodzież w stylu latin spotkała się w Seulu, w Korei Południowej.


Edgar Marcos i Alina Nowak
foto: hksportsfinder.hk

WDSF Mistrzostwa Świata Młodzieży Latin - Seul 2017

Najdalej, z polskiego punktu widzenia, pojechała młodzież - do Seulu, stolicy Korei Południowej, na WDSF Mistrzostwa Świata Młodzieży Latin. Z naszymi reprezentantami do Seulu pojechała także Iwona Golczak, która jako jedna z sędziów 12-osobowego, międzynarodowego, panelu sędziowskiego miała wpływ na wyłonienie młodzieżowych mistrzów świata w tej konkurencji.

Semen Khrzhanovskiy i Elizaveta Lykhina

Semen Khrzhanovskiy i Elizaveta Lykhina
foto: Elena Anasina

Młodzieżowymi Mistrzami Świata w stylu Latin zostali Rosjanie - Semen Khrzhanovskiy i Elizaveta Lykhina. Para ta, przed dwoma tygodniami w Moskwie, wytańczyła także tytuł Mistrzów Świata, ale w konkurencji 10 tańców. Tytuł pierwszych WiceMistrzów Świata przypadł Denisowi Gudovsky-kiemu i Megija Dani Morite - reprezentantom Łotwy, zaś drugimi Wicemistrzami zostali Rosjanie - Nikita Olinichenko i Elizaveta Pustornakova.


Reprezentanci Polski: Konrad Kucharczyk i Marta Ejsmont zajęli 19. miejsce, w ćwierćfinale, zaś Jan Bednarz i Wiktoria Lassak byli bardzo blisko tegoż ćwierćfinału, zajmując 25. miejsce w 1/8 finału.WDSF Mistrzostwa Świata Senior II Latin - Bilbao 2017

Nieco bliżej, bo do Bilbao, w Kraju Basków, w Hiszpanii, pojechali - aktualnie - najbardziej aktywni i widoczni na parkietach Europy i Świata polscy Seniorzy - Tomasz i Róża Kucharczykowie, którzy w Bilbao, wytańczyli dla Polski 11. miejsce w półfinale WDSF Mistrzostw Świata Serniorów II w stylu Latin.

W Mistrzostwach uczestniczyło 95. par, a na mistrzowskim podium stanęły pary z Hiszpanii, Finlandii i Rosji:
 1. Roberto Hernandez i Beatriz Perez - Hiszpania
 2. Timo Lindfors i Ekaterina Krutovskaya-Kauppinen - Finlandia
 3. Sergey Makarenko i Anna Makarenko - Rosja


WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży w 10 tańcach
Ożarów Mazowiecki 2017

Najbliżej mieli polscy tancerze na WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży w 10 tańcach, które odbyły się w ramach dorocznego Międzynarodowego Festiwalu Tańca POLISH CUP w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim.

W tanecznej rywalizacji wzięło udział 28. par z całej Europy, a reprezentanci Polski Maciej Kloskowski i Nikola Ziętowska zajęli 12. miejsce, w 13-parowym półfinale. Tytuły Młodzieżowych Mistrzów Europy przypadły parom:
 1. Oleg Chzhen i Alina Ageeva - Rosja
 2. Vladislav Untu i Polina Baryshnikova - Mołdawia
 3. Ole Thomas Hansen i Julie Gudim Bjerkaas - Norwegia.
Panelowi sędziowskiemu, po raz kolejny w turnieju rangi mistrzowskiej, przewodniczył Polak - Robert Wota, a w jego 12-osobowym składzie - przedstawicielem Polski była Galina Smirnowa.Turnieje rankigowe

W programie festiwalu POLISH CUP, poza turniejem Mistrzostw Europy Młodzieży, były turnieje rangi WDSF World Open w obu stylach tanecznych. Publiczność festiwalu, po raz kolejny, mogła podziwiać jedną czołowych par tanecznego świata - Mariusa Balana i Khrystynę Moshenska, która wygrała turniej w stylu Latin. Za reprezentantami Niemiec, na miejscu drugim, zaprezentowali się Edgar Marcos i Alina Nowak - reprezentanci Polski. W finale była jeszcze jedna para reprezentująca Polskę - Jakub Lipowski i Diandra Illes, sklasyfikowana na 4. miejscu.

Finaliści turnieju WDSF Worl Open Latin (53. pary):
 1. Marius Andrei Balan i Khrystyna Moshenska - Niemcy
 2. Edgar Marcos Borjas i Alina Nowak - Polska
 3. Konstantin Gorodilov i Dominika Bergmannova - Estonia
 4. Jakub Lipowski i Diandra Aniela Illes - Polska
 5. Jokubas Venckus i Migle Klupsaite - Litwa
 6. Stefano Mendolia i Alexandra Koldan - Włochy

Z kolei w turnieju WDSF World Open Standard uczestniczyły 62. pary, a najlepszy "polski" wynik osiągnęły dwie pary: Dariusz Myćka i Madara Freiberga - miejsce 8. oraz Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - miejsce 12.

Eros Sciamanna & Anna Jaglińska

Eros Sciamanna i Anna Jaglińska
foto: JJ Gueudry

Kolejną polską parą tego turnieju była para - Eros Sciamanna i Anna Jaglińska(17. miejsce), która dzień wcześniej, 11 listopada, wygrała turniej WDSF International Open Standard w Kownie, na Litwie.

Wyniki:


11-12 listopada 2017

Dziś jest
6 grudnia 2022