TANIEC TOWARZYSKI

Armand Fazullin i Klaudia Iwańska

Dookoła Europy

Dodano: 2018-02-12 | 23:31:23

W Polsce, w drugi weekend lutego, odbyły się zaledwie dwa turnieje: w Myśliborzu i w Pruszkowie, za to bogata była oferta europejskich klubów, z której skorzystało wiele polskich par.

Z zaproszenia Klubu ZIBURYS z Kedainiai, miasta położonego w centralnej Litwie, skorzystało kilka polskich par i - w charakterze sędziego - Rusłan Butko. Głównymi konkurencjami KEDAINIAI Open 2018 były turnieje rangi WDSF International Open w obu stylach tanecznych.

W stylu Latin rywalizowało 26. par. Wygrali gospodarze - Jokubas Venckus i Migle Klupsaite. W finale na 5. miejscu zatańczyli polscy reprezentanci - Armand Fazullin i Klaudia Iwańska. W półfinale, kolejna polska para - Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska (9.-10. miejsce). Pozostałe trzy polskie pary zajęły miejsca:
  • 14. - Adam Vasina i Dagmara Nowak,
  • 15. - Michał Stelmaszczyk i Paulina Kucińska,
  • 21. - Hubert Buczyński i Zuzanna Sawka.

Kolejnego dnia, 11. lutego, w Kedainiai Open 2018 rywalizowały 34. pary standardowe, tym razem Armand i Klaudia zajęli 10. miejsce w półfinale. W tej konkurencji startowały jeszcze trzy inne polskie pary, które nie "wyszły" z pierwszej rundy turnieju. Konkurs wygrali także gospodarze - Vaidotas Lacitis i Veronika Golodneva.

Polskim akcentem w standardowym International Open było 6. miejsce ukraińsko-polskiej pary - Yaroslav Semenenko i Aleksandra Piszczek.

W pozostałych konkurencjach turniejów na Litwie zauważamy Juniorów II - Karola Plak i Aleksandrę Wisełka, którzy w stylu Latin stanęli na trzecim stopniu podium, zaś w standardzie zajęli 4. miejsce.

Wyniki:

Antwerp Diamond Dancesport Cup 2018 - Berchem

Carina i Jan GREETS, gospodarze festiwalu w Berchem (Belgia), zaprosili pary do rywalizacji w turniejach, z których najwyższe rangą były WDSF World Open. W stylu standardowym zaproszenie przyjęło 65. par, w tym trzy polskie. Finałowy wynik - 4. miejsce - wytańczyli dla Polski - Dariusz Myćka i Madara Freiberga. Dwie pozostałe polskie pary Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz oraz Bartosz Ługowski i Olivia Popek zajęły miejsca w ćwierćfinale, odpowiednio: 17. i 20.

W stylu latynoamerykańskim zatańczyło 51. par. Dwie pary reprezentujące Polskę sklasyfikowane zostały w ćwierćfinale. Dawid Podgajny i Victoria Pruszkowska na 16. miejscu, a Bartosz Ługowski i Olivia Popek n 22. miejscu.

Nie zabrakło w Berchem polskiej młodzieży. Mateusz Krupa i Nicole Billings w obu stylach zajęli 5. miejsce, zaś Kamil Bochenek i Margarita Datciuk - startujący tylko w stylu standardowym, zajęli 6. miejsce.

W 13-osobowym panelu sędziowskim Polskę reprezentowała Alicja Majewska.

Wyniki:

Caserta Open - Aversa

Z Antwerpii, w Belgii, przenosimy się do Aversa - miasta w południowych-zachodnich Włoszech, położonego na północ od Neapolu. Odbył się tam festiwal tańca CASERTA OPEN. Polska reprezentowana była na tym festiwalu w konkursie WDSF International Open Standard, w którym zatańczyło 101. par. Finałowe 4. miejsce zajął włosko-polski duet Eros Sciamanna i Anna Angelika Jaglińska. W półfinale Polskę reprezentowali Dariusz Stopka i Karolina Rek (9. miejsce) i Kamil Kedra i Aleksandra Froń (10. miejsce), zaś w ćwierćfinale - tańczący pod flagą Polski Rosjanie - Nikita Anikeev i Kristina Piatina (18. miejsce).

Hungarian Dance Open Budapeszt, Węgry

Polskie akcenty były także na Węgrzech, w Budapeszcie, z którego Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy przywieźli dla Polski srebrne miejsce z turnieju WDSF International Standard (40. par), zaś Nikita Anikeev i Kristina Piatina zdążyli się przemieścić z Aversa, by w tym samym konkursie zająć 9. miejsce w półfinale.

Do Budapesztu, z Małoposki, pojechali - zdobywać doświadczenie w międzynarodowej rywalizacji - Mateusz Gadocha i Emilia Król, Juniorzy Starsi w stylu Latin.

Star Light - 2018 Kijów, Ukraina

Krzysztof Myka i Agnieszk Ośródka

Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka

Kończymy tę taneczną podróż dookoła Europy w Kijowie, na Ukrainie, gdzie w drugi weekend lutego odbył się turniej WDC Star Light 2018, z którego Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka wrócili z 3. miejscem zajętym w konkursie Amatorów Standard.