TANIEC TOWARZYSKI

Mateusz Stawowy i Sara Silva

Brno Open 2018

Dodano: 2018-03-16 | 11:48:42

W drugi weekend marca, w cieniu Mistrzostw Polski FTS w Koninie, odbył się nie mniej ważny, dla wielu polskich par, festiwal tańca Brno Open 2018 na czeskich Morawach.

Program festiwalu tańca w Brnie był bogaty. Odbyły się tam WDSF Mistrzostwa Europy w 10. tańcach, jak i turnieje rangi WDSF World Open oraz - zdobywający coraz większą popularność - cykl turniejów Dziecięcego Grand Prix Europejskiej Federacji Tańca (Dance Sport Europe - European Children Grand Prix).

Turnieje dziecięcego cyklu Grand Prix odbywają się w kategoriach Dzieci oraz Juniorów I i II w obu stylach. W Brnie zwycięstwo - w stylu standardowym Juniorów I - odnieśli Mateusz Stawowy i Sara Silva, zaś w stylu latynoamerykańskim wytańczyli trzecie miejsce.

W konkurencji Juniorów I Polskę reprezentowały jeszcze trzy pary:
  • Piotr Jaga i Marta Silva - 6. miejsce St, 7. miejsce La,
  • Szymon Zalko i Marta Kruszyńska - 9. miejsce St, 19. La,
  • Antoni Sabat i Anna Jamroz - 13. miejsce St.

W konkurencji Dzieci, jako jedyni z Polski, startowali Wojciech Jesionka i Kaja Żminda, którzy w obu stylach zajęli 4. miejsce.

Następny turniej cyku DSE CHEGP odbędzie się w Kłajpedzie, na Litwie.

WDSF World Open Latin.

81. par latynoamerykańskich stanęło na starcie turnieju WDSF World Open Latin. Konkurencję wygrali reprezentanci Polski - Edgar Marcos i Alina Nowak. W tej konkurencji tańczyli także Mateusz Dorot i Karolina Antczak, zajęli 20. miejsce, w ćwierćfinale oraz Mikołaj Nowoświat i Magdalena Samek.

Polskę, w panelu sędziowskim, reprezentowała Galina Smirnova.

Mateusz Dorot i Karolina Antczak

Armand Fazullin i Klaudia Iwańska

WDSF Mistrzostwa Europy w 10. tańcach

Polskę w Mistrzostwach Europy reprezentowali Armand Fazullin i Klaudia Iwańska, którzy wytańczyli półfinałowe, 8. miejsce. Wygrali Konstantin Gorodilov i Dominika Bergmannova reprezentanci Estonii.