TANIEC TOWARZYSKI

Michał Le i Sandra Jabłońska

WDC Mistrzostwa Europy 2018

Dodano: 2018-04-05 | 08:52:42

Tradycją Wielkanocy są także WDC Mistrzostwa Europy odbywające się w Blackpool, w Anglii.

WDC AL Mistrzostwa Europy 2018 w Blackpool jako turniej w formule "open" cieszyły się sporym zainteresowaniem polskich par. Finałowe miejsca dla Polski wytańczyli Michał Le i Sandra Jabłońska (6. miejsce) w konkurencji Amatorów Standard. Nie obronili ubiegłorocznego pierwszego miejsca Kyle Taylor i Izabela Skierska - angielsko-polska para reprezentująca Anglię, którzy ulegli reprezentantom Rosji - Fedorowi Isaevi i Annie Zudilina.

• 22. - Miłosz Drzewiecki i Oliwia Telesz

Turniej Amatorów Latin (82. pary) wygrali reprezentanci Anglii - Petar Daskalov i Zia James, a najlepszy "polski" wyniki wytańczyli Igor Wilczyński i Irina Grishina (7. miejsce, półfinał). Kolejna para - Denis Kazakov i Julia Kowalczyk - reprezentująca Polskę zajęła 23. miejsce w ćwierćfinale.

Finałowe - 5. miejsce w stylu Latin, dla Polski wytańczyła także para młodzieżowa - Piotr Świątkowski i Anastasiya Chernenkaya, zaś Kacper Rutka i Sara Litorowicz sklasyfikowana została w półfinale na 12. miejscu w stylu Standard, i 11. - Latin.

Półfinałowe - 9. miejsce, w kategorii Młodzieży poniżej 21 lat Standard, zajęli tancerze - Kewin Stempka i Maja Pawlak, którzy tańczyli także w konkurencji par Dorosłych, zajmując 24. miejsce w ćwierćfinale.

Nie zabrakło w Blackpool reprezentacji polskich Seniorów.

W konkurencji powyżej 30 lat w stylu Standard na podium stanęły dwie polskie pary, które uległy reprezentantom Włoch:
  1. Cesare Scaramozzino i Silvia Bienati - Włochy
  2. Marcin Połacieniec i Justyna Połacieniec - (4. miejsce w stylu Latin)
  3. Tomasz Koniarz i Agata Cislak

Z kolei w turnieju Seniorów II dwie polskie pary zajęły miejsca w finale:
  • Leszek Tatala i Anna Tatala - 4. miejsce w stylu Latin i 6. - w stylu Standard,
  • Wojciech Łysik i Iwona Łysik - 5. miejsce Latin,
zaś Krzysztof Popa i Jolanta Popa - w półfinale zajęli miejsce 7. w stylu Latin i 14. w stylu Standard.

Natomiast Adam Suszczewski i Elżbieta Król wytańczyli 2. miejsce w stylu Standard konkurencji Seniorów III.

Finałowe 6. miejsce zajęli Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka w turnieju zawodowców Standard.