TANIEC TOWARZYSKI

Jakub Lipowski i Diandra Illes, Edgar Marcos i Alina Nowak

Inauguracja turiejów WDSF Grand Slam 2019

Dodano: 2019-03-17 | 23:37:41

W Bukareszcie odbył się pierwszy - z sześciu, tegoroczny turniej z cyklu WDSF Grand Slam 2019, w którym uczestniczyli także tancerze z Polski.

Jakub Lipowski i Diandra Illes
Edgar Marcos i Alina Nowak

W turnieju WDSF Grand Slam Latin zatańczyły trzy pary z Polski - Mistrzowie Polski FTS na rok 2019, wyłonieni przed tygodniem w Sierpcu: Edgar Marcos i Alina Nowak, Jakub Lipowski i Diandra Illes i Grzegorz Zmokły i Magdalena Abramowicz.

W gronie 84. startujących w tym stylu par, dwie polskie pary sklasyfikowane zostały "obok siebie" - w półfinale: Jakub Lipowski i Diandra Illes na miejscu 7. i Edgar Marcos i Alina Nowak - na miejscu 8. Natomiast Grzegorz Zmokły i Magdalena Abramowicz zatańczyli dwie rundy i zajęli 38. miejsce w 1/8 finału.

W gronie 12-tu sędziów punktujących, swój debiut w tej rangi turnieju, w obu stylach, miała Katarzyna Grzęska - sędzia z Polski.

Zwyciężyli Armen Tsaturyan i Svetlana Gudyno (Rosja) przed reprezentantami Niemiec: Mariusem Balan i Khrystyną Moshenska oraz Timurem Imametdinov i Niną Bezzubova.

WDSF Grand Slam Standard

Dzień wcześniej, w sobotę 16 marca, w turnieju WDSF Grand Slam Standard konkurencja była równie liczna jak w stylu Latin - 83. pary. Polskę reprezentowały cztery pary. Dwie z nich awansowały do ćwierćfinału, w którym zajęły miejsca:
  • 16. - Dariusz Myćka i Madara Freiberga,
  • 18 - Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek,
zaś dwie kolejne zakończyły turniej w 1/8 finału na miejscach:
  • 25. - Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz oraz
  • 31. - Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy.
23. miejsce w ćwierćfinale wytańczyła także nasza emigrantka taneczna - Anna Sheedy wraz ze swoim rumuńskim partnerem Alexandrem Munteanu. Reprezentują USA.

Na podium stanęli: Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite (Litwa), Francesco Galuppo i Debora Pacini (Włochy) i Evgeny Moshenin i Dana Spitsyna (Rosja).

Kolejne turnieje z serii WDSF Grand Slam, podobnie jak w roku 2018, odbędą się w: