TANIEC TOWARZYSKI

Studio 81 Marcina Klekotko w Dublinie

WDC Otwarte Mistrzostwa Świata Dublin 2019

Dodano: 2019-12-09 | 01:14:29


Polska firma - Studio 81 Marcina Klekotko miała znaczący wkład w realizację tegorocznych WDC Otwartych Mistrzostw Świata w Dublinie, które odbyły się w pierwszym tygodniu grudnia br.


Studio 81 Marcina Klekotko
WDC Otwarte Mistrzostwa Świata - Dublin 2019


Marcin Klekotko rejestrując w Prima Aprilis 2007 roku swoją firmę Studio 81 nie przewidywał zapewne, że sprawy "zajdą tak daleko". Od tamtego czasu Studio 81 zrealizowało dziesiątki, jeśli nie setki, turniejów w Polsce, by w mijającym 2019 roku zapoczątkować współpracę z zagranicznymi organizatorami wydarzeń tanecznych - przy Mistrzostwach Litwy oraz odbywającym się zaraz po nich litewskim Dniu Niepodległości, a także przy Mistrzostwach Danii.

Jednak współpraca przy organizacji WDC Mistrzostw Świata w Dublinie - jak podkreśla Marcin Klekotko - była największym wyzwaniem pod każdym względem jakie dotychczas go spotkało.

W Dublinie, Studio 81 zrealizowało scenografię, nagłośnienie, oświetlenie, podwieszenie ekranu i scenografię LED oraz prowadziło na bieżąco wizualizację, która swoim charakterem odpowiadała temu co aktualnie działo się na parkiecie oraz scenie. Tym razem Marcin Klekotko nie był turniejowym JD, ale - mimo tego - miał przyjemność zagrać dwie rundy Mistrzostw Świata.

WDC Open World Championships - Dublin 2019

WDC Open World Championships - Dublin 2019

WDC Open World Championships - Dublin 2019

foto: materiały redakcyjne
Tomasz Reindl

Zanim olbrzymia ciężarówka Studia 81 wjechała do hali CityWest Hotel Dublin, kilkanaście tygodni przed terminem Mistrzostw Marcin Klekotko wraz z Marcinem Gołkowskim - dzięki rekomendacji Andreja Mosejcuka (trenera, sędziego, właściciela Szkoły Tańca POLISH CLUB w Warszawie) - spotkali się z organizatorami WDC Mistrzostw Świata, którzy przystali na ofertę współpracy i zaakceptowali dokumentację realizacji scenografii.

Polak potrafi - z dumą i satysfakcją podkreślamy na stronach TS rozwój i działalność polskiej firmy, która dzięki swojemu profesjonalizmowi wyszła ze swoją ofertą także poza granice Polski. Nowy Rok 2020 jeszcze się nie zaczął, a już wiadomo, że Studio 81 Marcina Klekotko ma przed sobą kolejne realizacje w innych krajach.

Uzupełnieniem oferty Studia 81 jest StudioPM Photography - czyli firma fotograficzna Marcina Gołkowskiego.

Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka

WDC Open World Championships - Dublin 2019

foto: Amatorzy Standard

W rywalizacji turniejowej WDC Otwartych Mistrzostw Świata w Dublinie nie zabrakło polskich par. W konkursie Amatorów Standard na podium stanęli Michał Le i Sandra Jabłońska (3. miejsce), zaś na 5. finałowym miejscu - Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka. Drugie miejsce zajęła Izabela Skierska tańcząca w barwach Anglii z Kyle Taylor'em. Zwycięstwo przypadło reprezentantom Rosji - Fedorowi Isaev i Annie Zudilina.

W konkurencjach Seniorów wyróżniali się Krzysztof Popa i Jolanta Popa - zwycięzcy turnieju Seniorów powyżej 50 lat Latin oraz Leszek Tatała i Anna Tatała, którzy zajęli 3. miejsce. Natomiast w stylu standardowym drugie miejsce wytańczyli Tomasz Wojas i Anna Wojas. Szóste miejsce w finale zajęli Adam Suszczewski i Elżbieta Król. Półfinałowe - 8. miejsce przypadło Markowi Markiewiczowi i Aleksandrze Markiewicz, zaś 9. - Leszkowi Tatała i Annie Tatała.

Kolejne zwycięstwo odnieśli Marcin Połacieniec i Justyna Połacieniec w konkurencji Seniorów powyżej 30 lat w stylu standardowym.

W konkurencjach młodzieżowych polskie pary wyróżniały się praktycznie tylko w stylu standardowym. W stylu latynoamerykańskim,  w międzynarodowej rywalizacji - od wielu lat - Polacy nie mają zbyt wiele do powiedzenia. I tak w turnieju Młodzieży poniżej 21. lat wyróżnili się Karol Śledź i Paulina Paprota, którzy zajęli 3. miejsce, a w półfinale zatańczyli Borys Zawierucha i Martyna Mach (7. miejsce), Tomasz Budzik i Alicja Kogut (8. miejsce) i Kamil Pieczyrak i Sandra Polewska (10. miejsce).

Nieco młodsi, młodzieżowi tancerze poniżej 19. lat - Oskar Gembara i Alicia Staskiewicz wytańczyli półfinałowe 7. miejsce, zaś w konkurencji Juniorów poniżej 16. lat - samotnie Polskę reprezentowali - Wojciech Kuźma i Daria Nowak, którzy w stylu standardowym zajęli 5. miejsce w finale i 7. miejsce w półfinale w stylu Latin.

Poza rywalizacją w ramach WDC Otwartych Mistrzostw Świata, o których wyżej wspominamy, w Dublinie tancerze rywalizowali także w turniejach Arthur Murray Cup - głównego sponsora Mistrzostw. W tych turniejach zwycięstwo odnieśli Kacper Pawłowski i Magdalena Dederko w konkurencji Młodzieży poniżej 19. lat Latin, którzy pokonali 44. pary.

Dziś jest
2 lipca 2022