NEWSY

Denys Iaremenko i Magdalena Baranowska

Nowa para, nowe perspektywy ...

Dodano: 2012-12-23 | 11:02:19


O tym, że do "tanga trzeba dwojga" wiedzą szczególnie tancerze w tańcu towarzyskim. Jedni z nich mają to szczęście, że przez długie lata tworzą niezmienną parę. Inni, z różnych przyczyn, szukają tej drugiej "idealnej" połówki.


Denys Iaremenko i Magdalena Baranovska
foto: prywatne archiwum pary

Magdalena Baranowska, młoda tancerka z Lublina, jest tą dla której okres poszukiwań się zakończył, gdyż w grudniu 2012 roku związała swoją taneczną przyszłość z ukraińskim tancerzem Denys-em Iaremenko.

Magdalena Baranowska w parze z Oskarem Dziedzicem wytańczyła w 2010 roku potrójny tytuł Mistrzów Polski PTT i FTS Juniorów II w stylach standardowym, latynoamerykańskim i w kombinacji 10. tańców.

Denis Yaremenko - nowy partner Magdaleny - pochodzi z Kijowa. Jest finalistą Blackpool Dance Festival do 16 lat, finalistą WDC Mistrzostw Świata w Paryżu poniżej 18 lat, Wicemistrzem Dutch Open do 16 lat. Zatańczył także z amatorami w London Ball 2011 - Amateur Latin, na którym to turnieju zakwalifikował się do ćwierćfinału  - top 23. Jest także finalistą Mistrzostw Ukrainy.

Denis Yaremenko i Magdalena Baranowska są członkami World Dance Poland - nowej organizacji tańca w Polsce. Mieszkają i trenują w Lublinie. Na turniejach tańca będą reprezentować Polskę. Nie należą do żadnego klubu tańca. Tańczyć będą tylko styl latynoamerykański. Trenerami prowadzącymi (głównym) są Marek Górski i Elżbieta Marszałek, zaś konsultantami - Gaynor Fairweather i Mirko Saccani.

Pierwszy turniej Denis Yaremenko i Magdalena Baranowska planują zatańczyć w Mikołajkach - Mistrzostwa Polski w tańcu towarzyskim 2013 w kategorii poniżej 21 lat.


Dziś jest
4 lutego 2023