KLUB KIBICA / 2014 / PAŹDZIERNIK

Mateusz Brzozowski & Justyna Możdżonek z Justyną Hawkins

Co tydzień mistrzostwa

Dodano: 2014-10-12 | 23:45:18

Przed tygodniem swoje mistrzostwa świata mieli amatorzy latin. Bieżący weekend należał do mistrzów młodzieżowych w stylu standardowym, a za tydzień w Hiszpanii Juniorzy II zatańczą o tytuł mistrzów świata w 10 tańcach.

Mateusz Brzozowski & Justyna Możdżonek
w towarzystwie trenerki - Justyny Hawkins
foto - archiwum pary

60. par młodzieżowych z całego świata - w większości mistrzów swoich krajów - spotkało się w sobotę, 11 października 2014 roku, w stolicy Mołdawii - Kiszyniowie, w rywalizacji o tytuły Mistrzów Świata w stylu standardowym. Polskę reprezentowały dwie pary - Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek oraz Dawid Kozów i Karolina Kozów.

Przed rokiem w rumuńskim Brasov - Mateusz z Justyną sklasyfikowani zostali na 14. miejscu w ćwierćfinale. W bieżącym - zatańczyli rundę więcej - awansując do półfinału, w którym zajęli 8.-9. miejsce, zaś rodzeństwo Dawid i Karolina byli blisko ćwierćfinału, za którym zajęli 25. miejsce, pierwsze za tą rundą.

Dobrze zatańczyli także nasi rodacy z USA - Patryk Płoszaj i Anna Kaczmarski, którzy w wyrównanej "walce" z reprezentantami Niemiec i Litwy zajęli ex aequo 15. - 17. miejsce.

Mistrzowie Świata - A.D. 2014

Tytuły mistrzowskie przypadły parom tanecznym reprezentującym kraje wschodniej Europy:

WDSF PD Mistrzostwa Europy Latin - Lipsk 2014

Kolejny turniej mistrzowski, tym razem par zawodowych WDSF PS Mistrzostwa Europy Latin, odbył się także w sobotę, 11 października 2014 roku, w Lipsku (Niemcy). W konkurencji par zawodowych WDSF zauważyć można stopniowy rozwój tej dyscypliny. Startuje coraz więcej par. W mistrzostwach w Lipsku zatańczyło 27. par, w tym także reprezentanci Polski - Michał Miniewicz i Nastazja Szypulska, którzy zajęli 13. miejsce.

Na mistrzowskim podium stanęli:
  1. Martino Zanibellato & Michelle Abildtrup - Dania
  2. Andrey Zaytsev & Elizaveta Cherevichnaya - Rosja
  3. Evgeny Stepanov & Alexandra Pakhmutova - Rosja

Konrad Kucharczyk & Aleksandra Podsiadły

WDSF Mistrzostwa Świata Junior II 10 tańców - Guadalajara 2014

A już niebawem, 18 października 2014 roku (sobota), w Guadalajara w Hiszpanii, mieście nieopodal Madrytu, juniorzy starsi rywalizować będą o tytuł mistrzów świata w kombinacji 10 tańców. Polskę reprezentują Konrad Kucharczyk i Aleksandra Podsiadły - Mistrzowie Polski PTT i FTS. Kibicujemy i trzymamy kciuki!