KLUB KIBICA / 2016 / MAJ

Foxtrot Cup 2016 - Lwów

Lisim krokiem po Lwowie

Dodano: 2016-05-30 | 07:43:03

Na dorocznym turnieju Foxtrot Cup 2016 we Lwowie polskie pary nie miały sobie równych, szczególnie w stylu standardowym.

Najlepsi Amatorzy Standard

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 -bi2016)

"Polski nokaut" miał miejsce w turnieju WDSF Open Standard. Startowały w nim cztery polskie pary, które okazały się najlepszymi w tej konkurencji i zajęły cztery pierwsze miejsca. Były to pary:
  1. Wojciech Jeschke i Małgorzata Kowalska
  2. Dawid Skrzydłowski i Agnieszka Baran
  3. Michał Kowalski i Kinga Bakierska,
  4. Radosław Tomaka i Ida Marszałek.
Startowało 28 par.

W stylu latynoamerykańskim w turnieju WDSF Amatorów Open Polacy co prawda nie wygrali, ale skutecznie walczyli o finał. Finałową parą byli Michał Kowalski i Kinga Bakierska (7. miejsce).

W tej konkurencji debiutowała - w nowym zestawieniu - para Michał Stelmaszczyk i Paulina Kucińska (13. miejsce). Uczestniczyło 31. par.

Wyniki:

Pierwsze miejsce dla Polski kategorii WDSF Open Młodzież Latin wytańczyli Szymon Jałocha i Olga Plinta. Druga polska para - Hubert Buczyński i Zuzanna Sawka, zakończyła turniej na 16. miejscu. Startowały 24. pary.

Hubert Buczyński i Zuzanna Sawka okazali się zdecydowanie lepsi w stylu standardowym turnieju WDSF Open Młodzieży, w którym awansowali do finału i zajęli w nim 5. miejsce.

Uczestnikami Foxtrot Cup 2016 we Lwowie była także para juniorska - Mateusz Majewski i Natalia Kowalska, która w stylu latynoamerykańskim zajęła 4 finałowe miejsce. Startowało 25. par.

W panelach sędziowski nie zabrakło polskich sędziów. Byli nimi Rusłan Butko i Krzysztof Cisek.