POLONIA TANECZNA / 2011 / WYDARZENIA 2011

Marcin Tichoniuk & Agnieszka Gajak

Kibicujemy Marcinowi i Agnieszcze

Dodano: 2011-05-07 | 15:36:27


Amber Couple (Puchar Bursztynu) to największy turniej tańca na Litwie. Odbywa się co roku w Kownie. Dziś uczestniczą w nim Marcin Tichoniuk i Agnieszka Gajak tancerze z Elbląga.


Marcin Tichoniuk & Agnieszka Gajak
foto: www.Olsztyn24.com

Organizatorami 46. Amber Couple są Cheslovas i Jurate Norvaisha, którzy prowadzą Klub Taneczny SUKURYS. Z tego klubu wywodzi się między innymi Arunas Bizokas -  Mistrz Świata zawodowców w stylu standardowym. Gwiazdą tegorocznego Amber Couple jest - również litewska para - Donatas Vezelis i Lina Chatkevichute.

W turnieju tym startują z Polski Marcin Tichoniuk i Agnieszka Gajak, którzy dziś (7 maja) tańczą w konkurencji IDSF International Open Standard i którym Twist Service kibicuje, życząc połamania obcasów.



8 maja 2011 14:30

Kibicowaliśmy Marcinowi Tichoniukowi i Agnieszce Gajak, którym turniej w Kownie "nie wypalił". Jak sami zauważyli w komentarzach "Dziękujemy tym co nam kibicowali, niestety wynik jest daleki od oczekiwań, mowi się trudno, tańczymy dalej, do zobaczenia na Blackpool.".

My zaś dzięki korespondencji Pana Włodzimierza Smirnowa (sędziującego IDSF International Open Standard) oraz wynikom opublikowanym w Internecie wiemy, że turniej wygrali reprezentanci Niemiec - Benedetto Ferruggia & Claudia Kohler. Tuż za nimi, na drugim miejscu, gospodarze - Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute. W finale zatańczyli również Polacy - Łukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak (6. miejsce). Gratulujemy!

Łukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak

Łukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak
foto: Tomasz Reindl

Inna polska para - Piotr Purchała & Anastasia Yeremenko, zajęła 11. miejsce w półfinale.

W półfinale zauważamy również "eksportowych" Polaków:

  • Katarzynę Kapral z Rares Cojoc (Rumunia) na miejscu 7.
  • Szymona Kuliś z Margaritą Zvonova (Estonia) na miejscu 8.-9.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

WYNIKI - spaeker.de

P.S. Dziś w Kownie IDSF International Open Latin - kibicujemy Krystianowi Radziejowskiemu i Sylwii Maczek.