POLONIA TANECZNA / 2011 / WYDARZENIA 2011

Szymon Kuliś & Margarita Zvonova (Estonia)

ISIS Open Dance Szombathely

Dodano: 2011-10-26 | 07:40:29


W sobotę, 22 października br. w Szombathely, na Węgrzech, w ciągu jednego dnia odbyły się turnieje rangi WDSF International Open zarówno w stylu Standard jak i Latin, w których uczestniczyli także polscy tancerze.


Szymon Kuliś & Margarita Zvonova
foto: Andrzej Jakubowski

Tradycyjnie w październiku, w węgierskim Szombathely odbywa się turniej ISIS Open Dance. Jak już zauważyliśmy w ciągu jednego dnia rozegrano główne konkurencje - WDSF International Open Standard i Latin. Zwykle, na większości turniejów, konkurencje te rozłożone są na dwa dni.

Turniej był świetnie zorganizowany, odbywał się w przyjaznej atmosferze i stał na wysokim poziomie artystycznym. W tańcach standardowych zwyciężyli reprezentanci Włoch - Evgeny Moshenin & Genny Favero. W tym stylu były też akcenty polskie. Polak - Szymon Kuliś tańczący z Estonką - Margaritą Zvonova (reprezentują Estonię) zatańczyli w finale, w którym zajęli 4. miejsce.

W półfinale znakomicie zatańczyli Piotr Paszewski z Weroniką Mierzwa (11. miejsce), zaś w ćwierćfinale nieźle zaprezentowali się Konrad Paprocki z Justyną Malisz (20. miejsce).

WYNIKI WDSF International Open StandardTańce latynoamerykańskie bezapelacyjnie wygrali - reprezentujący Węgry - Andrea Silvestri & Martina Varadi. Startowalo 37. par, wśród których była tylko jedna para reprezentująca Polskę - Jiri Gatnar i Marta Sygiet (16. miejsce).

WYNIKI WDSF International Open Latin


foto: Andrzej Jakubowski

W 11-oosobowym panelu sędziowskim pracował Pan Andrzej Jakubowski z Wrocławia (korespondent Twist Service), który po raz kolejny podkreśla doskonałe warunki pracy sędziego - sędziowanie na palmtopach, ubolewając, że w Polsce "nadal tkwimy w średniowieczu"!

W najbliższy weekend 29 - 30 października, Pan Andrzej Jakubowski, został zaproszony do pracy w panelu sędziowskim przez naszych południowych sąsiadów Słowaków, do Bratysławy, na turniej "Cena Alexandra Dubceka 2011". W programie turnieju konkursy WDSF International Open w stylu Latin i tylko Open - w stylu Standard. Do rywalizacji w tym turnieju udział zgłosiły także polskie pary, którym życzymy powodzenia. O tym jak w Bratysławie tańczyły polskie pary dowiemy się wkrótce w kolejnej korespondencji Pana Andrzeja.


ISIS OPen Dance 2010 - wspomnienie sprzed roku


Współpraca redakcyjna:
Andrzej Jakubowski