POLONIA TANECZNA / 2013 / WYDARZENIA 2013

Giuseppe LOngarini & Katarzyna Kapral

Europa tańczy i Polska też

Dodano: 2013-10-23 | 07:05:23

Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP 2013 w Elblągu miał silną konkurencję by przyciągnąć do siebie najlepsze pary taneczne, albowiem w tym czasie, w wielu europejskich miastach, także odbywały się turnieje rangi WDSF World Open.

Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral

Baltic Cup 2013 - Elbląg

Elbląg w "zderzeniu" innymi miastami europejskimi, będącymi organizatorami turniejów rangi WDSF World Open, wyszedł obronną ręką. Festiwal odbył się, jak zawsze, w eleganckiej oprawie, przy dźwiękach białoruskiej orkiestry tanecznej, a w głównych konkurencjach - WDSF World Open Standard i WDSF International Latin w finałach zatańczyły także polskie pary.

Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral i Szymon Kuliś & Margarita Zvonova broniły - w finale - barw Polski w rywalizacji par standardowych turnieju WDSF World Open zajmując odpowiednio 4. i 5. miejsce, a zwycięstwo przypadło reprezentantom Rosji.

6. Simone Carabellese & Lucia Cafagna - Włochy

Natomiast w turnieju WDSF International Open Latin - w finale - zatańczyła tylko jedna polska para - Igor Wilczyński & Karolina Urban zajmuąc 5. miejsce. Zwyciężyli podobnie jak w tańcach standardowych Rosjanie, a finał przedstawiał się następująco:

Helsinki, Finlandia

Tradycyjnie, od wielu lat, w terminie Baltic Cup w Elblągu, odbywa się turniej Helsinki Open w Finlandii. W turniejach rangi WDSF World Open zwyciężyli Emanuel Valeri & Tania Kehlet (Dania) w stylu standardowym i Marts Smolko & Viktorija Puhovika (Łotwa) - w stylu latynoamerykańskim. Polskim akcentem helsińskiego turnieju był udział w panelu sędziowskim Pani Moniki Zamorskiej oraz pary standardowej - Tomasza Smutnickiego & Kingi Grzybowskiej w turnieju WDSF World Open.

Wyniki:

Marts Smolko & Viktorija Puhovika

Timisoara, Rumunia

Do Timisoara, w zachodniej Rumunii, tancerzy zaprosił tamtejszy klub Magnum V.R.D. W głównych turniejach Timisoara Open Championship - WDSF World Open Standard i Latin zatańczyło ponad 50. par tanecznych w każdym stylu. W stylu standardowym wysokie, drugie, miejsce zajęli Cojoc Rares & Hanna Żudziewicz - reprezentująca Rumunię, rumuńsko-polska para taneczna, która zadebiutowała przed rokiem w Helsinkach i od tamtego czasu na Twist Service śledzimy ich karierę taneczną.

Na podium w stylu standardowym stanęli:

• Alexey Glukhov & Anastasia Glazunova - Rosja
  • Cojoc Rares & Hanna Żudziewicz - Rumunia
  • Volodymyr Lyatov & Veronika Myshko - Ukraina

Timisoara Dance Championships 2013

WDSF World Open Standard

W Timisoara Open Championship zatańczyły dwie polskie pary: Adam Vasina & Dagmara Nowak (13.-14. miejsce) w WDSF World Open Latin i Ariel Zając & Monika Zięba (25. miejsce) w WDSF World Open Standard.

Wyniki:

Mińsk, Białoruś

W Mińsku, na Białorusi, miał miejsce turniej WDSF World Open - tylko w stylu latynoamerykańskim, w którym półfinałowe 7.-8. miejsce zajęli reprezentujący - od bieżącego sezonu tanecznego - Polskę Rosjanie Ivan Raditsa & Evgenia Samoylova.

Turniej wygrali Rosjanie - Evgeny Kuzin & Ksenia Zaputriaeva, a w panelu sędziowskim Polskę reprezentował Pan Włodzimierz Smirnow.

Ancona, Włochy

Ancona Open 2013 także gościł tancerzy rywalizujących w turniejach rangi WDSF World Open. W stylu latynoamerykańskim zwyciężyli aktualni Mistrzowie Świata - Aniello Langella & Khrystyna Moshenska (Włochy), zaś w stylu standardowym - Sergei Konovaltsev & Olga Konovaltseva (Rosja). W tym turnieju odnotowujemy polonijny akcent, udział reprezentantów Kanady - Patricka Rucinskiego & Elli Nusenbaum, którzy zajęli finałowe 7. miejsce w stylu standardowym.