POLONIA TANECZNA / WYDARZENIA ROKU: / 2015

Polacy w Royal Albert Hall

Dodano: 2015-10-09 | 11:10:53

Za nami 63. International Championships 2015, który odbył się tradycyjnie Brentwood i londyńskiej Royal Albert Hall.

Royal Albert Hall - Londyn

Najbardziej polską konkurencją IC 2015, podobnie jak przed laty, była konkurencja Amatorów Standard, w której zatańczyły 134. pary, a zwycięstwo przypadło reprezentantom Polski - Sergiu Rusu i Dorocie Makar. W finale, w barwach Polski, zatańczyli także Łukasz Tomczak i Aleksandra Jurczak oraz w barwach Anglii Izabela Skierska w parze z Anglikiem Kyle Taylorem.

6. Fedor Isaev i Anna Zudilina - Rosja
W półfinale nie było żadnej polskiej pary, za to połowę ćwierćfinału stanowili Polacy, wśród których jedna para reprezentuje USA, a kolejna - Włochy. Pary zajęły miejsca:

i materiały redakcyjne

W kolejnych konkurencjach IC 2015 amatorów latin i zawodowców, polskich par było zdecydowanie mniej, a te które startowały godnie broniły barw biało-czerwonej plasując się w półfinałach swoich konkurencji.

I tak w turnieju Amatorów Latin (174. pary) najlepszy wynik dla Polski wytańczyła para Igor Wilczyński i Anna Kaplii, która zajęła 8. półfinałowe miejsce, potwierdzając swoją wysoką pozycję wśród par ze światowego topu tanecznego amatorów WDC. Kilka innych polskich par uczestniczących w tej konkurencji zajęło odległe miejsca.

Wiktor Kiszka & Leanne Han

Do turnieju Zawodowców Standard standard stanęło 120. par, wśród nich zaledwie kilka polskich. Najlepszym wynikiem, w 15-parowym półfinale, mogą się pochwalić Wiktor Kiszka i Leanne Han - 10. miejsce oraz Marek Kosaty i Paulina Glazik - 12. miejsce. Kolejna polska para - Marcin Kalitowski i Katarzyna Florczuk, zajęła 38. miejsce, w 1/8 finału.

Miejsca na podium przypały parom:
  1. Arunas Bizokas i Katusha Demidova - USA
  2. Victor Fung i Anastasia Muravyova - USA
  3. Andrea Ghigiarelli i Sara Andracchio - England

Natomiast w turnieju Zawodowców Latin (110. par) po raz kolejny zwyciężyli reprezentanci USA - Riccardo Cocchi i Yulia Zagoruychenko, na kolejnych stopniach podium stanęli Maurizio Vescovo i Andra Vaidilaite - Kanada i Stefano Di Filippo i Daria Chesnokova - USA.

Barw Polski, niestrudzenie od wielu lat  w tej konkurencji, bronili Marek Fiksa i Kinga Jurecka-Fiksa, którzy zajęli 13. miejsce w półfinale. Kolejna polska para Jakub Rybicki i Nadezhda Martynenko sklasyfikowana została na 38. miejscu, w 1/8 finału.