POLONIA TANECZNA / WYDARZENIA ROKU: / 2017

Valera Ursache i Anna Sheedy

Do Ameryki po mistrzostwo

Dodano: 2017-05-11 | 01:30:35


Anna Sheedy (Anna Szymborska) pochodzi z Łodzi. Tuż po maturze wyjechała do Ameryki. W bieżącym roku wraz z Mołdawianinem - Valeriu Ursache wytańczyła Mistrzostwo USA Amatorów Standard wg WDSF.


Valeriu Ursache i Anna Sheedy
foto: materiały redakcyjne


Anna Szymborska, obecnie Anna Sheedy, pierwsze kroki taneczne stawiała, w wieku 15-tu lat, pod okiem Krzysztofa Ciska w UKS SMS (klasa E, D), jednak jej głównym trenerem był Jacek Fidurski z klubu Jedynka w Łodzi. Ostatni rok, przed wyjazdem do Stanów, tańczyła również w łódzkim klubie Eskulap pod okiem Agnieszki Walczak-Brzostowskiej oraz Beaty i Macieja Felzenowskich.

Partnerowali jej wówczas Mateusz Zbaraszewski, Michał Wieromiejczyk i Bartłomiej Doroba. Edukację taneczną w Polsce zakończyła na poziomie klasy "A".

Michał Wieromiejczyk i Anna Szymborska

Michał Wieromiejczyk i Anna Szymborska
foto: Aga Zielińska

Aktualnym partnerem Ani jest Valeriu Ursache - Mołdawianin. Tańczy od 14 lat. Pochodzi ze stolicy Mołdawii - Kiszyniowa. W młodszych kategoriach tanecznych zdobył kilka narodowych tytułów.

Trenerem Ani Sheedy i Valeriu Ursache jest Ronen Zinshtein z Todos Dance & Fitness Studio w Natick, w stanie Massachusetts, USA.

Mistrzowie USA Amatorzy Standard 2017

Valera Ursache i Anna Sheedy


foto: materiały redakcyjne

Niedawno, 31 marca 2017 r., w Baltimore, Ania Sheedy i Valeriu Ursache wygrali Mistrzostwa USA Amatorów Standard. Tym samym Ania dołączyła do grona wielu polskich tancerzy odnoszących znaczące sukcesy w Stanach Zjednoczonych i nie tylko.


W planach tanecznych pary jest udział w turniejach międzynarodowych,  m.im. w German Open w Stuttgartcie. Z racji zdobytego tytułu USA wystartują na WDSF Mistrzostwach Świata. Twist Service będzie śledził ich karierę taneczną. :)
Polki i Polacy w USA i na świecie: