PROMOCJA TURNIEJÓW TAŃCA / 2013 / PAŹDZIERNIK

Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral

Był turniej w Rybniku

Dodano: 2013-10-07 | 07:16:51

Miniony weekend (5-6 X 2013) do Rybnika licznie przybyli tancerze z całej Polski i za granicy, aby w tanecznej rywalizacji uczestniczyć w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego "O Kryształową Kulę INŻBUD CUP" i Grand Prix Polski RYBNIK OPEN 2013.

O główne trofeum rybnickiego turnieju - Kryształową Kulę INŻBUD CUP rywalizowały pary latynoamerykańskie w kategorii par dorosłych OPEN LATIN. Zwycięzcami została para z Oławy - Jiri Gatnar & Marta Sygiet, za którymi na podium stanęły pary: Marcin Zaprawa i Aleksandra Jurga i goście z Czech - Vaclav Masaryk & Klara Chovancikova.

Jiri Gatnar & Marta Sygiet

Wśród wielu konkurencji podczas rybnickiego festiwalu odbyły się turnieje z cyklu Grand Prix Polski par Dorosłych i Juniorów Starszych. W poszczególnych kategoriach na podium stanęły pary:

3. Jiri Gatnar & Marta Sygiet.

Juniorzy Starsi, oba style, zatańczyli w niedzielę, 6 października. W poszczególnych stylach na podium stanęli:

Marek Kosaty & Paulina Glazik

Punktem specjalnym rybnickiego festiwalu był występ Mistrzów Świata w tańcach Standardowych - Marka Kosatego i Pauliny Glazik, którzy do Rybnika przybyli prosto z Londynu, z prestiżowego turnieju International Championships 2013, w którym to turnieju zwyciężyli w konkurencji Amatorów Standard.

Pochlebne recenzje zebrała Gliwicka Orkiestra Rewiowa "PROMENADA", która akompaniowała tancerzom w turniejach open i Grand Prix Polski - już od półfinałów.