PROMOCJA TURNIEJÓW TAŃCA / 2015 / LISTOPAD

Jakub Perzanowski i Karolina Skowyrska

Polish Cup 2015 za nami

Dodano: 2015-11-16 | 22:11:22


Co tydzień piszemy o polskich parach startujących w turniejach WDSF w Europie i na świecie. Tym razem turniej WDSF zawitał nad Wisłę, do Warszawy, gdzie 14 i 15 listopada, odbyła się 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca POLISH CUP 2015.


Jakub Perzanowski i Karolina Skowyrska
foto: Adam Kaniewski
Patronat medialny - internetowy
TWIST SERVICE Portal Taneczny

W bogatym programie dwudniowego Polish Cup 2015 turniejami rangi WDSF były:
  • WDSF International Open Latin,
  • WDSF World Open Standard,
  • WDSF Młodzieży Standard / Latin i
  • WDSF Dorosłych w 10 tańcach.

Do Warszawy zawitało wiele znakomitych par tanecznych z całego świata. Poza reprezentantami krajów Europy, na parkiecie Areny Ursynów, zatańczyli również reprezentanci Chin, Hong Kongu, Kanady, Kazachstanu, Azerbejdżanu. Nie zabrakło także reprezentantów naszego kraju, którzy na plasowali się na finałowych miejscach.

Pierwszego dnia w turnieju WDSF International Open Latin zatańczyło 47. par tanecznych. W finale, na miejscu 5,. mieliśmy jedną polską parę - Jakuba Perzanowskiego i Karolinę Skowyrską. Turniej wygrała - jedna z czołowych par świata - Marius Balan i Khrystyna Moshenska, reprezentujący Niemcy.


foto: Marcin Gołkowski / Studio PM - Marius Balan i Khrystyna Moshenska - foto: Adam Kaniewski

Niedziela, na Polish Cup 2015, należała do par standardowych, które zatańczyły turniej WDSF World Open Standard (71. par). Również w tej konkurencji nie zabrakło czołowych par tanecznych świata, a w finale zatańczyły dwie polskie pary: Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral - miejsce na 3. stopniu podium i Szymon Kuliś z Margaritą Zvonova - miejsce 6.

Zwycięstwo odnieśli reprezentanci Rosji - Dmitry Zharkov i Olga Kulikova.

Turnieje powyższe, w 13-osobowym składzie sędziowskim, oceniali także przedstawiciele Polski. W stylu latynoamerykańskim - Pan Tomasz Konury, w stylu standardowym - Pan Antoni Czyżyk.

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek
foto: Marcin Gołkowski / Studio PM

W konkurencji młodzieżowej nie zawiodła czołowa polska para - Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek, która zwyciężyła w stylu standardowym, a w stylu latynoamerykańskim zajęła drugie miejsce.

Oprócz Mateusza i Justyny w finałach WDSF Młodzieży zatańczyły dwie inne polskie pary. W stylu standardowym - Jakub Szydłowski i Dagmara Miłek, a w stylu latynoamerykańskim - Mateusz Dorot i Karolina Antczak. Obie zajęły 6. miejsce.

W obu stylach uczestniczyło po ponad 30. par tanecznych, a - w także 13-osobowych - panelach sędziowskich, polskimi przedstawicielami byli: Panowie Tomasz Konury, Marcin Ściegliński, Tomasz Dorosz i Łukasz Grzęski.

Turniej par dorosłych - WDSF 10 tańcach, zgromadził zaledwie 10. par, w większości polskich, z których najlepszą była para Armand Fazullin i Klaudia Iwańska - 2. miejsce. Konkurs wygrali reprezentanci Rosji - Mikhail Koptev i Alexandra Atamantseva.

Tę konkurencję w barwach Polski sędziowali - Tomasz Butko i Łukasz Grzęski.


Wyniki:Historia taneczna pary: Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek:

Dziś jest
24 marca 2023