PUBLICYSTYKA / 2010 / II PÓŁROCZE

Szkolenie z Andrew Sinkinsonem (kwiecień 2010)

Wyższa Szkoła Trenerów Sportu

Dodano: 2010-11-09 | 07:30:07


27 października 2010 r. w imponujących wnętrzach Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2010/2011. Wzięli w niej udział studenci Wyższej Szkoły Trenerów Sportu, w tym liczna grupa polskich znakomitych tancerzy, władze i kadra Uczelni oraz zaproszeni goście – wybitne osobistości ze świata sportu.


Wśród obecnych gości byli między innymi:
  • Zbigniew Pacelt, poseł na Sejm, były wiceminister sportu i wieloletni dyrektor Departamentu Sportu,
  • Andrzej Kraśnicki – prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Związku Piłki Ręcznej,
  • Andrzej Person – senator,
  • Jerzy Dachowski – prezes Fundacji Kształcenia i Dokształcania Trenerów Polskich Związków Sportowych, a także prezesi wielu związków sportowych.
Uroczystość rozpoczął Rektor WSTS-u dr Edward Samoraj. Wygłaszając mowę powitalną skierowaną do rozpoczynających naukę nowych studentów, przedstawił m.in. genezę powstania i misję Uczelni. Zarówno Jego Magnificencja, jak i przemawiający po nim znamienici goście, natchnęli naszą młodzież niezwykła wiarą w sukces sportowy a w przyszłości także trenerski.

Wykład inauguracyjny o historii polskiego olimpizmu wygłosił dr Kajetan Hądzelek wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Prelekcję uatrakcyjniła projekcja filmu, ukazującego najwspanialsze starty biało-czerwonych na igrzyskach olimpijskich w kontekście społeczno-historycznym, okupacji, wojen, cudu nad Wisłą, powstania warszawskiego, okresu komunizmu czy zrywu solidarnościowego.

Po uroczystym akcie immatrykulacji Dziekan Wydziału Sportu dr Jerzy Zieliński wręczył studentom indeksy.
O ile dla przedstawicieli innych dyscyplin niezwykłą atrakcją było pojawienie się naszych zjawiskowych tancerek, o tyle w naszym środowisku duże poruszenie wywołała trzydziestoosobowa kadra piłki ręcznej włącznie z Karolem Bieleckim, który wrócił do drużyny narodowej po fatalnej kontuzji w wyniku której stracił wzrok w lewym oku.

Po uroczystości integrowano się przy kawie i deserach, zarówno władze, kadra Uczelni, jak i zaproszeni goście oraz studenci, wymieniali się wrażeniami i dzielili poglądami.

Monika Sakowska

Dziś jest
9 sierpnia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI