STREFA TAŃCZĄCYCH SENIORÓW / WYBIERZ: / ROK 2015

Hradec Kralove OPEN 2015

Hradec Kralove - sukcesy Polaków

Dodano: 2015-10-26 | 07:08:27

W Hradec Kralove Open 2015 odbyły się turnieje w praktycznie każdej kategorii, a głównymi były konkursy rangi WDSF International Open, w których prym wiodły polskie pary.

W stylu standardowym zwycięstwo przypadło Polakom - Jackowi Jeschke i Hannie Żudziewicz, za którymi na drugim miejscu uplasowali się - Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy.

W półfinale tej konkurencji zatańczyły kolejne dwie polskie pary: Patryk Budakiewicz i Jagoda Szkudlapska (9. miejsce) i Dawid Kozów i Karolina Kozów (10.-11. miejsce), a na dalszym miejscu sklasyfikowana została jeszcze jedna polska para - Artur Kozar i Sandra Pasieka.

Natomiast w stylu latynoamerykańskim, w gronie 24. par, zatańczyły tylko dwie polskie:
  • Jakub Lipowski i Nikolina Melin, która zajęła drugie miejsce, za reprezentantami Estonii Konstantinem Gorodilov i Dominiką Bergmannova, i
  • Mateusz Kieszek i Paulina Dąbek, którzy w finale zajęli miejsce szóste.

Mateusz Kieszek i Paulina Dąbek                     Jakub Lipowski i Nikolina Melin

Wśród Seniorów w turnieju WDSF Senior II Open Standard, Polskę, reprezentowali Państwo Katarzyna i Robert Szlendakowie, którzy wytańczyli miejsce na trzecim stopniu podium, a w półfinale na miejscu 9. zatańczyli - Adam Suszczewski i Elżbieta Król.

Hradec Kralove odwiedziły także pary młodzieżowe: Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska - zwycięzcy w stylu Latin i Wojciech Rokita i Dominika Adach, która w stylu standardowym zajęła 8. miejsce w półfinale.

Wśród sędziów przedstawicielami Polski byli Panowie Kazimierz Kurzak i Maciej Felzenowski.