TANIEC NA WÓZKACH

Paweł Karpiński & Joanna Reda

Cuijk - Puchar Świata 2010

Dodano: 2010-04-07 | 22:05:33


Puchar Świata w Tańcu Na Wózkach Cuijk 2010 przeszedł do historii.


Polska drużyna wróciła do kraju 6 kwietnia br. i po krótkim naszym odpoczynku, myślę, że nadszedł czas podzielenia się z innymi emocjami, które były naszym udziałem.

W turnieju wzięło udział prawie 200 par z 19 krajów, które przez dwa dni trwania imprezy startowały w trzech podstawowych grupach tanecznych (debiutanci, amatorzy i top).

Polscy tancerze zajęli następujące miejsca:

Kategoria Combi Standard II

  • Rafał Skiera i Monika Chojnacka – 6. miejsce

Kategoria Combi Latin II

  • Piotr Iwanicki i Nadine Kinczel – 2. miejsce
  • Kamil Kuran i Magdalena Kwaśniak – 6. miejsce
  • Paweł Karpiński i Katarzyna Klicka – 10. miejsce


Kategoria Duo Standard II

  • Paweł Karpiński i Joanna Reda – 1. miejsce


Kategoria Duo Latin II

  • Paweł Karpiński i Joanna Reda – 1. miejsce
  • Kamil Kuran i Monika Chojnacka – 3. miejsce


Same zawody obfitowały w wiele niespodzianek, do których jako największą można zaliczyć wynik uzyskany przez Piotra Iwanickiego i Nadine Kinczel. Reprezentowany przez nich poziom tańca oraz umiejętność wyrażania jego charakteru wielokrotnie pozwalały tym zawodnikom na zdobywanie tytułów Mistrzów Świata i Europy.

Fakt zajęcia drugiego miejsca przez Piotra i Nadine podczas tegorocznego Pucharu Świata wprawił wielu przyglądających się temu widowisku trenerów i tancerzy z całego świata w osłupienie.

Nie mniej zaskoczona była para, która zajęła pierwsze miejsce - Ihar Kiszalow i Hanna Harchakowa z Białorusi. Być może hucznie ogłoszona przez organizatorów obecność Ambasadora Białorusi w Holandii na rozgrywanych właśnie zawodach dodała tym i innym zawodnikom tego kraju skrzydeł i pozwoliła tego dnia wygrać zarówno w kategorii Combi Standard I jak i Combi Latin II.

Bardzo dobrym występem może pochwalić się debiutująca (w tym składzie) - para Kamil Kuran i Magdalena Kwaśniak. Wejście przez nich do rundy finałowej kategorii Combi Latin II i zajęcie 6. miejsca jest bardzo dobrym wynikiem, zwłaszcza, że jak to podkreślili prowadzący turniej, poziom tancerzy jest tak wysoki, iż współczują sędziom, którzy z dwunastu par półfinałowych musieli wyłonić szóstkę finalistów.

Ta kategoria taneczna jest na tyle silnie obsadzona, że zakwalifikowanie się do półfinału przez Pawła Karpińskiego i Katarzynę Klicką oraz zajęcie przez nich ostatecznie 10. miejsca było dużym osiągnięciem.

Niezapomnianych wzruszeń dostarczyli nam Paweł Karpiński i Joanna Reda, dzięki którym mieliśmy możliwość dwukrotnego wysłuchania Mazurka Dąbrowskiego. Para ta w finale Duo Latin II pokonała między innymi parę rosyjską – Mistrzów Europy z 2009 roku.
 
Informacje o wynikach oraz zdjęcia z Pucharu Świata 2010 na: www.rolstoeldansen.nl
Więcej zdjęć na: www.ar-dance.lap.pl
Zajawka Pucharu Świata 2010 w Cuijk

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Anna Reda

Dziś jest
6 października 2022