TANIEC NA WÓZKACH

Polska ekipa w Cuijk

Medalowe święta

Dodano: 2014-04-29 | 00:03:12


Holandia przywitała nas ciepło, już zaraz po przyjeździe spotkaliśmy się z tanecznymi znajomymi z różnych krajów.


Na turniej przyjechały pary z: Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Malty, Słowenii, Słowacji, Finlandii, Norwegii, Ukrainy, Południowej Afryki.

Holland Dans Spektakel 2014, w czasie którego odbył się Puchar Świata w tańcu na wózkach, dla polskich zawodników okazał się bardzo szczęśliwym turniejem. Podczas dwudniowej rywalizacji kadrowicze prezentowali się w różnych kategoriach. Nasze pary były dopingowane nie tylko przez naszą ekipę, ale także przez innych zawodników i licznie zgromadzoną publiczność. To przełożyło się na wizerunek tańca, widać było że tancerze i widzowie bawią się świetnie. Na wyniki nie trzeba było długo czekać.

Nasz wielki sukces to 4 złote i 3 srebrne medale.


  • I miejsce - Michał Ciok i Magdalena Matusiak (Combi latin I)
  • II miejsce - Michał Ciok i Magdalena Matusiak (Combi standard I)

  • I miejsce - Paweł Karpiński i Joanna Reda (Duo standard II)
  • I miejsce - Paweł Karpiński i Joanna Reda (Duo latin II)
  • I miejsce - Paweł Karpiński i Nadine Kinczel (Combi latin II)

  • II miejsce - Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch (Combi standard II)
  • II miejsce - Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch (Combi latin II)


Nadine Kinczel, Marek Zaborowski, Paweł Karpiński, Katarzyna BłochWielkim przeżyciem dla nas było wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego, który rozbrzmiewał podczas dwóch dni, po wręczeniu medali naszym zawodnikom. W niedzielę, 20 kwietnia 2014 wypadły urodziny Pawła Karpińskiego. Niespodzianką było odśpiewanie przez holenderskich tancerzy oraz publiczność piosenki urodzinowej dla jubilata.

Organizacja - jak co roku - stała na bardzo wysokim poziomie, kolejne kategorie taneczne sprawnie pojawiały się na parkiecie, były też odpowiednie przerwy na szybki odpoczynek. Podczas jednej z nich wszyscy, którzy mieli na to ochotę tańczyli w rytm spokojnej muzyki, aby uczcić tych, którzy na parkiet już nie wyjdą ...

Po turnieju wspólnym gratulacjom i zdjęciom nie było końca, a wieczorem w hotelu królowała salsa. Nasze grono powiększyło się o nowych znajomych - ponieważ taniec to uniwersalny język.

To był wspaniały weekend, pełen sukcesów dla Polski, wspaniałej zabawy, pozytywnych emocji.Anna Reda
Cuijk, Wielkanoc 2014
Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2014-05-16 | 22:15

Dziś jest
28 stycznia 2023