TANIEC NA WÓZKACH

Paweł Karpiński & Joanna Reda

Komplet medali ...

Dodano: 2014-10-02 | 09:24:31


Turniej "Belgian Open", który odbył się w ostatni weekend września obfitował w wiele wrażeń. Na parkiecie zaprezentowały się pary z Holandii, Niemiec, Danii, Finlandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Malty, Ukrainy, Polski oraz Belgii.


Paweł Karpiński & Joanna Reda
foto: Jacek Reda

Nasza drużyna zdobyła komplet medali w poszczególnych kategoriach, w sumie było ich siedem. Polscy tancerze byli widoczni na parkiecie, każda para miała nie tylko wspaniały kontakt ze sobą, ale także z oglądającą całe widowisko publicznością.

Pierwszego dnia rywalizacji prowadząca turniej zapowiedziała nową kategorię singles, która została włączona do zawodów. W sobotę zatańczyły kobiety, w niedzielę - mężczyźni.

To wyzwanie w naszej drużynie podjęli Katarzyna Błoch oraz Paweł Karpiński. Doświadczenie taneczne i profesjonalizm polskich tancerzy znalazł odbicie w notach sędziów. Nasi reprezentanci zdobyli pierwsze miejsca w swoich konkurencjach.

Cały turniej odbywał się w przyjacielskiej atmosferze, zawodnicy oraz kibice dopingowali nie tylko swoje pary, ale także pary z innych krajów.

Wyniki polskiej reprezentacji:


  • I miejsce w kategorii combi latin I zajęli - Michał Ciok i Magdalena Matusiak.
  • II miejsca w kategorii duo standard II oraz latin II - Paweł Karpiński i Joanna Reda.
  • III miejsca w kategorii combi standard II i latin II - Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch.
  • I miejsce w kategorii singles woman - Katarzyna Błoch.
  • I miejsce w kategorii singles man - Paweł Karpiński.

Był to bardzo udany występ, a jednocześnie ostatni przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które już niedługo rozegrają się w Polsce.

Anna Reda

Dziś jest
28 stycznia 2023