TANIEC NA WÓZKACH

Polski zespół na Malcie

Malta Open Dance Spectacular 2014

Dodano: 2014-12-19 | 10:13:38


Malta Open Dance Spectacular 2014.  W dniach 29-30 listopada 2014 odbył się integracyjny turniej, w którym udział brały pary sprawne oraz tancerze na wózkach.


foto: Jacek Reda

Dzięki PZSN "Start" nasza kadra mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu. Nasze pary zaprezentowały się w kategoriach: duo standard i latin II, combi standard i latin II, single woman oraz combi freestyle II.

Na wyspę przyleciały pary z: Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Słowacji, Austrii, Belgii, Finlandii. W składzie sędziowskim mieliśmy polski akcent Panią Iwonę Ciok oraz Pana Rafała Pilota.

W tym roku oficjalne rozpoczęcie turnieju Malta Open Spectacular 2014 zostało poprzedzone prezentacją uczestników w rytm piosenki "You're the one that I want" z musicalu "Greace". Następnie na parkiecie pojawili się sędziowie wraz z głównym organizatorem turnieju - Pippą Roberts, którzy zaskoczyli wszystkich zgromadzonych wykonaniem dynamicznego pokazu do utworu "Greased Lightning" również z musicalu "Grease". Publiczność została przeniesiona w lata 70-te, brawa publiczności nie miały końca.

Występ naszego teamu okazał się bardzo owocny, w sumie zdobyliśmy osiem medali:

  • Paweł Karpiński i Joanna Reda - pierwsze miejsca w kategorii duo standard i latin II,
  • Andrei Selivonets i Joanna Reda - pierwsze miejsce w kategorii combi standard II,
  • Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch - trzecie miejsce w kategorii combi standard II,
  • Paweł Karpiński i Nadine Kinczel - pierwsze miejsce w kategorii combi latin II,
  • Katarzyna Błoch - pierwsze miejsce w katategorii single woman II,
  • Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch - trzecie miejsce w katategorii combi latin II,
  • Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch - drugie miejsce w kategorii combi freestyle II.


foto: Jacek Reda

Dodatkową konkurencją był Team Match, gdzie jednocześnie na parkiecie tańczyły pary sprawne, pary combi i duo. Podczas tej "rozrywkowej" konkurencji, rytmom muzyki dali się ponieść również sędziowie, tańcząc i jednocześnie stawiając noty parom. Widać było, że wszyscy świetnie się bawią.

Po raz pierwszy swoją obecnością zawody uświetniła Prezydent Malty – Pani Marie-Louise Coleiro Preca.

Na zakończenie zawodów odbyło się tzw. after party. Były podziękowania oraz wielki tort dla wszystkich. Oczywiście nie obyło się bez tańców wszystkich uczestników imprezy: tancerzy sędziów, trenerów, osób towarzyszących. To jeszcze bardziej zbliżyło wszystkich do siebie.

Dla naszej kadry były to ostatnie zawody w 2014 r. Był to rok pełen wrażeń, nasi tancerze prezentowali swoje umiejętności na parkietach w kraju i za granicą m.in. w: Niemczech, Holandii, Belgii oraz na Malcie. Jednak najważniejszym tegorocznym wydarzeniem były Mistrzostwa Europy, które odbyły się w Łomiankach, gdzie nasza reprezentacja pokazała wysoki poziom, zdobywając 4 medale.

Po okresie świątecznym nasi zawodnicy będą już przygotowywać się do turniejów, które odbędą się w następnym roku. Najważniejszymi turniejami będą Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata w Rosji. Kalendarz poznamy na początku nowego roku.

Życząc spokojnych Świąt,
pozdrawiam Anna Reda

Dziś jest
28 stycznia 2023