TANIEC NA WÓZKACH

Mistrzostwa Europy Kosice 2016

Mistrzostwa Europy 2016

Dodano: 2016-04-21 | 07:40:59


W tym roku koniec października będzie gorącym tanecznym okresem, bowiem na parkiecie spotkają się najlepsze europejskie pary. W zeszłym tygodniu Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski ogłosił, że w dniach 28-30 października, w Kosicach na Słowacji, rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w tańcu na wózkach - 2016 IPC Wheelchair Dance Sport European Championships.


Organizatorzy: Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski, Słowacki Komitet Paraolimpijski i Paraolimpijski Marketing Company przewidują udział ponad 120 zawodników z 21 krajów, a zawody po raz pierwszy odbędą się na Słowacji. Z racji coraz większej liczby konkurencji
oraz startujących zawodników turniej będzie trwał 3 dni.

Mistrzostwa Europy Kosice 2016

Burmistrz miasta Kosice jest bardzo zadowolony z faktu, iż mistrzostwa będą częścią bogatego programu projektu: „Kosice - Europejska Stolica Sportu 2016”, który zrzesza ludzi kochających sport i aktywność fizyczną. Słowacy mogą poszczycić się utytułowaną, tańczącą razem od 2008 roku parą jaką jest: Helena Kasicka i Peter Vidasic.
Mistrzostwa Europy Kosice 2016
Podczas ostatnich Mistrzostw Europy, które odbyły się w Łomiankach w 2014 roku, wystartowało 112 tancerzy z 18 krajów. Po raz pierwszy w programie turnieju rangi europejskiej miały nowe konkurencje single i combi freestyle. Polacy zdobyli wtedy w sumie 4 medale: trzy brązowe i jeden srebrny, co świadczy o bardzo wysokim poziomie tańca naszej drużyny.

Polska kadra tańca na wózkach: Paweł Karpiński, Joanna Reda, Nadine Kinczel, Monika Chojnacka, Katarzyna Błoch, Marek Zaborowski, Anna Rybarczyk, Agata Wojciechowska, Daniel Jeżmanowski, już planuje udział w najważniejszym w tym roku wydarzeniu tanecznym. Czekają ich zatem intensywne konsultacje, treningi i przygotowania na zgrupowaniu, pod okiem trenera - p. Włodzimierza Cioka.

Mistrzostwa Europy Kosice 2016 - polska kadra

Wracając wspomnieniami do ostatniego turnieju 2016 - Holland Dans Spektakel/World Cup, gratulacje należą się parze: Markowi Zaborowskiemu i Katarzynie Błoch, która zdobyła złoty medal w stylu latynoamerykańskim oraz brązowy w stylu standardowym.

Mistrzostwa Europy Kosice 2016
Słowacki Komitet Paraolimpijski

Anna Reda

Dziś jest
7 października 2022