KLUB KIBICA / 2014 / PAŹDZIERNIK

Dance Accord - Moskwa X 2014

Dziś w Moskwie mistrzostwa ...

Dodano: 2014-10-25 | 13:35:44


Dziś (25 X 2014), stolica Rosji - Moskwa, gości najlepsze pary młodzieżowe świata w stylu latynoamerykańskim, rywalizujące o tytuł mistrzów świata. Rundy mistrzostw świata odbywają się na przemian z turniejami Grand Slam Amatorów.


Crocus Expo Moskwa
foto: Marina Melnikova

Do Mistrzostw Świata przystąpiło 68. młodzieżowych par tanecznych, reprezentujących 37. krajów. Polskę reprezentują dwie pary:
  • Mateusz Brzozowski & Justyna Możdżonek,
  • Bartosz Lewandowski & Paulina Kucińska,
którym oczywiście kibicujemy.

O tytule mistrzowskim decyduje 9-osobowy panel sędziowski pod przewodnictwem Niemca - Michael'a Eicherta. W składzie jury nie ma przedstawiciela Polski.

Po Mistrzostwach:

Obie polskie pary wytańczyły w Mistrzostwach miejsce ćwierćfinałowe: Bartosz i Paulina - 19-te, Mateusz i Justyna - 20-te-22-gie.

Tytuły mistrzów i pierwszych wicemistrzów - pozostały w Rosji, a tytuł drugiego wicemistrza powędrował do Rumunii:
  1. Nikita Pavlov & Dariia Palyey - Rosja
  2. Leonid Tishkin & Ekaterina Sharanova - Rosja
  3. Miculescu Ionut Alexandru & Pacurar Andra - Rumunia

WDSF Mistrzwie Świata Youth Latin 2014


Tak tańczą najlepsi - finał Mistrzostw Świata Młodzieży Latin

foto: Adam Socik / TwistService.pl
Helmut Roland

Mistrzostwa Świata Młodzieży odbywają się w ramach dużego wydarzenia tanecznego - DANCE ACCORD, w trakcie którego odbywają się także turnieje WDSF Grand Slam w obu stylach.

Wczoraj, 24 października, w moskiewskim Crocus Expo, w pierwszej rundzie turnieju WDSF Grand Slam Standard, spotkało się TYLKO 250. par tanecznych - w zdecydowanej większości par rosyjskich!!!

Dziś 49. par standardowych będzie kontynuowało rywalizację o czołowe lokaty. W tym gronie polski "rodzynek" - Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral.

W panelu sędziowskim tej konkurencji - Polskę reprezentuje Pan Marek Chojnacki. Przewodniczy Austriak - Wolfgang Eliasch.


Po turnieju:

W stylu standardowym, na podium stanęli:
  1. Dmitry Zharkov & Olga Kulikova - Rosja
  2. Evaldas Sodeika & Ieva Zukauskaite - Litwa
  3. Vaidotas Lacitis & Veronika Golodneva - Litwa

Jedyni reprezentanci Polski - Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral zajęli 10. miejsce, w półfinale.Również bardzo licznie (282.) stawiły się pary - i tym razem głównie rosyjskie - do turnieju WDSF Grand Slam w stylu Latin. W tym turnieju niestety - my Polacy - nie mamy komu kibicować. Szkoda! Konkurs latynoamerykański ocenia ten sam panel sędziowski, co w stylu standardowym.


Komentarze: 20 Ostatnio dodany: 2014-11-01 | 22:23

Dziś jest
2 kwietnia 2023

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI