KLUB KIBICA / 2015 / STYCZEŃ

Igor Wilczyński & Anna Kapliy

UK Open 2015 - Polacy wygrywają

Dodano: 2015-01-21 | 11:06:36

Nowy, polsko-ukraiński, duet - Igor Wilczyński i Anna Kaplii zwyciężył w turnieju amatorów Rising Stars Latin podczas, rozpoczętego wczoraj, "angielskiego" turnieju UK Open 2015.

Igor Wilczyński & Anna Kaplii

W turnieju Amatorów RS Latin wzięło udział blisko 140. par tanecznych, wśród których zatańczyła liczna grupa polskich par. Niestety, nie licząc zwycięzców - Igora Wilczyńskiego i Anny Kaplii, kolejne polskie pary zostały sklasyfikowane, "najwyżej", w trzeciej rundzie turnieju (top 50).

Igor Wilczyński nie jest nowicjuszem na "angielskich" turniejach. W 2012 roku, wówczas z poprzednią partnerką - Karoliną Urban, byli jedną z najlepszych par International Championships 2012 ( Karolina i Igor - tancerze szczęśliwi ).

Michał Le & Sandra Jabłońska

Konkurencja Amatorów Rising Stars w stylu standardowym należała do reprezentantów Ukrainy - Igora Reznik & Marii Polischuk, za którymi - na drugim miejscu - zatańczyli Polacy - Michał Le i Sandra Jabłońska.

W stylu standardowym, w odróżnieniu od stylu Latin, kolejna polska para sklasyfikowana została w półfinale, na 11. miejscu. Parą tą jest Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandowska.

Pozostałe polskie pary - spośród 77. wszystkich startujących par, w tej konkurencji - sklasyfikowane zostały w 1/8 finału (runda 3., top 48).

WYNIKI: Amatorzy Rising Star Standard

Dziś, środa, 21 stycznia, w Bournemouth, rywalizują Amatorzy Latin i Zawodowcy Standard.
Jutro - ostatniego dnia UK Open 2015 - Amatorzy Standard i Zawodowcy Latin.