KLUB KIBICA / 2015 / MARZEC

Mateusz Stawowy i Sara Silva (miejsce I)

Brno Open 2015

Dodano: 2015-03-23 | 07:38:46

Turnieje tańca u naszych południowych sąsiadów - Czechów od lat były atrakcyjnymi dla polskich par. W miniony weekend kilka polskich par z powodzeniem zatańczyło w Brnie, na czeskich Morawach.

Mateusz Stawowy i Sara Silva
- zwycięzcy kategorii dziecięcej -

Mateusz Stawowy i Sara Silva - dziecięca para z Krakowa, po raz kolejny wyróżniała się na turnieju poza granicami Polski. Tym razem, na festiwalu Brno Open 2015, zwyciężyli w konkurencji Juvenile I+II. Gratulujemy!

Na wyróżnienie zasłużyły także polskie pary latynoamerykańskie w kategorii Młodzieżowej. Dwie z nich awansowały do finału zajmując miejsca 4. i 6. W finale nasze pary zatańczyły wraz z parami z Rosji, Ukrainy i Słowenii.

Kamil Plewiński & Alicja Ciesielska

Polskie pary widoczne były jeszcze w dwóch konkurencjach w stylu standardowym, w których zostały sklasyfikowane na miejscach:

• (29.) Dariusz Stopka - Karolina Rek

Natomiast w konkurencji WDSF Open Senior II Standard, samotnie, barw Polski broniła para Arkadiusz Zajac i Beata Lichocka, która zajęła półfinałowe 9.-10 miejsce.

Wśród Amatorów, w turnieju WDSF World Open Latin, nie było par z Polski, ale mimo tego był w tej konkurencji polski akcent. Drugie miejsce przypadło hiszpańsko-polskiemu duetowi Edgar Marcos Borjas i Alina Nowak. Parze, której Twist Service towarzyszy od początku ich wspólnej kariery.

W panelu sędziowskim Polskę reprezentował Pan Andrzej Mierzwa.